25 Haziran 2018, Pazartesi


> Futbol > Mehmet Topal'ın bacağındaki şişliklerin nedeni ortaya çıktı!

Mehmet Topal'ın bacağındaki şişliklerin nedeni ortaya çıktı!

Fenerbahçe'nin Ziraat Türkiye Kupası'nda 2-0 yendiği karşılaşmada en çok konuşulan olaylardan biri Mehmet Topal'ın bacağının görüntüsüydü.


08 Mayıs 2016 12:43

Mehmet Topal'ın bacağındaki şişliklerin nedeni ortaya çıktı!

Fenerbahçe'nin Torku Konyaspor ile oynadığı maçın 33. dakikasında rakibiyle girdiği ikili mücadele sonunda yerde kalan Mehmet Topal, uzun süre acı içinde sol bacağını tutmuştu.

Naklen yayın sırasında yakın plan ekrana gelen görüntüde Topal'ın sol bacağındaki dört adet şişlik dikkati çekti. Şişlikleri gören herkes bunun sebebinin ne olacağı konusunda tahminde bulunurken, bunların sebebi ortaya çıktı.

Özellikle Fenerbahçeli taraftarlar arasında büyük heyecan yaratan bu şişliklerin zararsız yağ bezeleri olduğu öğrenildi.

Bir diğer adı “epidermal kist” olan yağ bezeleri en sık kulak arkası, yüz veya sırtta oluşur. İçi sebumla dolu olan bu kistler genellikle zararsızdır ve çoğunlukla herhangi bir tedaviye gerek kalmadan zaman içinde kendiliğinden geçer. Ancak bazı durumlarda yağ bezesi çok büyükse, ağrı yapıyorsa veya enfeksiyon kaptıysa profesyonel bir tedavi gerektirebilir.

Kaynak: HaberTurk

Etiket: Fenerbahçe, Mehmet TopalHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor