24 Haziran 2018, Pazar


> Fenerbahçe > Mehmet Topal: Ersun hoca geride kalmamı istiyordu

Mehmet Topal: Ersun hoca geride kalmamı istiyordu

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Mehmet Topal, kulüp televizyonuna gündeme dair açıklamalarda bulundu.


12 Eylül 2016 17:56

Mehmet Topal: Ersun hoca geride kalmamı istiyordu

Fenerbahçe'nin milli futbolcusu Mehmet Topal, kulüp televizyonuna gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Ligde iki maçta cezalı olduğunu hatırlatan Sarı-Lacivertli takımın ikinci kaptanı. "İki maçtır oynayamadığım için, takım arkadaşlarımla mücadele edemediğim için herkesten özür dilerim. Arkadaşlarımı dışarıdan izlemek benim içimi acıtıyor. Kaldığım yerden devam etmek istiyorum." şeklinde konuştu.

Kötü başladık umarım sonu güzel olur

Kötü başlangıç yaptıklarını vurgulayan tecrübeli futbolcu, "Sezona kötü bir başlangıç yaptık. Umarım sonu güzel olur." dedi

Mehmet Topal, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Zorya maçı ile ilgili olarak ise, "Zorlu bir rakibe karşı oynayacağız. Sanırım 5 maçtır yenilmiyorlar" diye konuştu.

Geçen sene Avrupa Ligi'nde oynanan Braga maçı hakkında da konuşan Topal, "Geçen yıl Avrupa'da talihsiz mi diyelim, yoksa planlanmış mı diyelim, bazı sebeplerden dolayı finale ulaşamadık." açıklamasında bulundu.

Geçmişteki bayramlar daha güzeldi

Tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı da kutlayan deneyimli orta saha oyuncusu "Bayramın en büyük özelliği küslüklerin ortadan kaldırılmasıdır. Küslük olmamalı. Büyüklerimize daha saygılı olmalıyız. Anne, babalara karşı sorumluluklarımızı artmalı. Ben biraz eski kafalı olduğum için, gelenekselci diyeyim. Geçmişte olan şeyler çok daha güzel diye düşünüyorum ben" diye konuştu.

Yardımsever kişiliği ile tanındığı hatırlatılan Mehmet Topal, yardımları sürdürmek gerektiğini vurgularken, "Huzurevlerinde insanlar kapının yolunu gözlüyorlar. Sıradan bir vatandaşı bile bekliyorlar. Onlara önem vermeliyiz." dedi.

Zor zamanlarda takıma sahip çıkmak gerek

Fenerbahçe'nin zor zamanlardan geçtiğini söyleyen Mehmet, "Biz 3 Temmuz gibi zorlu bir süreçten, Allah'a şükürler olsun alnımızın akıyla çıkmayı başardık. Önemli olan zor zamanlarda takıma sahip çıkmaktır. Bizler de kahroluyoruz. Çok kötü bir başlangıç yaptık." açıklamasında bulundu.

Artık kaybetme lüksümüz yok

Milli takımın kaptanlığına getirilen Mehmet Topal, yaşanan yeni dönemle alakalı da değerlendirmelerde bulundu. "Artık kaybetme lüksümüz yok. Herkesin daha fazla sorumluluk alması gerekiyor. Fransa'da kötü bir Avrupa Şampiyonası yaşadık. Bazı olumsuz şeyler yanında şanssızlığı da getirdi."

Süper Lig'in mevcut halini de yorumlayan Mehmet Topal, "Ligimiz; Bundesliga, La Liga ve Premier Lig'in çok altında. Bunun sebebi profesyonelce yaşamamak ve profesyonelce yönetilmemek." değerlendirmesinde bulundu.

Futbolu bıraktıktan sonra da futbolun içinde kalacağım

Faal futbol yaşantısını noktaladıktan sonra yapacaklarını da aktaran Mehmet Topal, "Futbolu bıraktıktan sonra yönetici olarak veya teknik direktör olarak devam etmek istiyorum. Planladığım bazı şeyler var." diye konuştu.

Mehmet Topal ayrıca "Futbolda özgüven çok önemlidir. Bir oyuncu bu özelliğini kaybettiğinde sahada istediği performansı ortaya koyamaz." dedi.

Başkanımız çok iyi bir Fenerbahçeli

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında da konuşan Mehmet Topal, "Başkanımız bütün oyunculara öz evladı gibi yaklaşıyor. Konu Fenerbahçe menfaatlerinin dışına taşınca başkanımız çok sinirli olabiliyor" dedi

Taraftarlarımıza kulak asmamız gerekiyor

Taraftarlarının eleştirilerine de değinen Topal, "Başarıya aç oldukları için, bazen taraftarlarımıza kulak asmamız gerektiğini düşünüyorum" diye görüşlerini belirtti.

Ersun hoca geride kalmamı istiyordu

Oyun içindeki taktik anlayış nedeniyle geride kaldığını belirten Mehmet, "Ersun hoca döneminde, benim geride beklememi istiyordu. Hocalarımız istediği için, çok fazla ileriye çıkıp şut atamıyorum, aslında şut atmayı özlüyorum." diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: FB TV

Etiket: mehmet topal, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor