24 Nisan 2018, Salı


> Fenerbahçe > Mehmet Topal babası için kaldı

Mehmet Topal babası için kaldı

Fenerbahçe'de kalmaya karar veren Mehmet Topal'ın bu kararındaki etken belli oldu.


13 Haziran 2016 01:55

Mehmet Topal babası için kaldı

Başkan Aziz Yıldırım'ın emriyle Fenerbahçe, Gökhan Gönül'den sonra Mehmet Topal konusunda da herhangi bir yumuşama göstermedi... bu yüzden tecrübeli oyuncu hızla Fenerbahçe'den uzaklaşmıştı. Topal yakın çevresine sık sık, "Fenerbahçe olmazsa yurt dışına giderim" diyor ama bunun önündeki engel de babası. Çünkü Olympiakos ile Topal'ın menajeri Batur Altıparmak anlaşmaya varmıştı. Fakat halen yaşamını Malatya'da sürdüren babası Kadir Topal'a verilmiş bir sözü vardı: Bir daha Türkiye dışında oynamayacağım.

Çünkü Topal, Valencia'da forma giyerken Santander'le oynanan bir maçta rakibiyle kafa kafaya çarpışmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Babası Kadir Topal, oğlu için çok endişelendiği için İspanya'ya gitmek istemiş fakat pasaportu olmadığı için bu isteğini gerçekleştirememişti. O dönemde babası Topal'dan "geri döneceği ve bir daha daha yurt dışında oynamayacağı" konusunda söz almıştı. O sezonun sonunda Topal, Türkiye'ye dönerken daha sonra İngiltere'den Tottenham'dan gelen teklifi de babasına verdiği söz yüzünden kabul etmemişti. Topal bu yüzden Fenerbahçe'de kalmayı seçti.

İşte Topal'ın anlaşma şartları

Fenerbahçe yönetimi Gökhan Gönül için atmadığı adımı Mehmet Topal için atınca anlaşma sağlandı... İlk etapta Topal için 2.6 milyon Euro garanti para artı 10 bin Euro da maç başı önerilmişti. Fakat bu rakamdan yüzde 15'lik stopaj ve 1 milyon Euro'luk menajerlik ücreti düşünce rakam 1 milyon 830 bin Euro'ya kadar düşüyordu.

Mehmet Topal, Fenerbahçe'nin efsanevi oyuncusu Ogün Altıparmak'ın oğlu olan menajeri Batur'u arayarak anlaşmak istediğini sadece küçük bir adım beklediğini söyledi. Altıparmak da bir süredir görüşmeleri sürdürdüğü Şekip Mosturoğlu'na bunu iletti. Mosturoğlu da bizzat milli takım kampında bulunan Topal'ı aradı ve ''senin kalmanı istiyoruz. Başkan da istiyor. Ama biliyorsun. Şimdi kızgın ve seni aramaz. Anlayışlı ol, Gökhan'ın düştüğü hataya düşme'' dedi.

Topal da, ''bundan sonra şartları Batur abiyle belirleyin'' dedi. Tecrübeli oyuncunun bu çıkışı üzerine, Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu'nu da arayarak durumu anlattı. Ekşioğlu, Altıparmak'a ödenecek menajerlik ücretinin yarısını karşılamayı kabul etti. Ayrıca yüzde 15'lik stopajın yarısının da kulüp tarafından karşılanması konusunda Başkan'ı ikna etti. Ayrıca 10 bin Euro'luk maç başını da 20 bin Euro'ya çıkarmayı başardı. Topal tüm bu şartlar gerçekleşince 3 artı 1 yıllık sözleşmeyi kabul etti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: mehmet topal, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor