23 Haziran 2018, Cumartesi

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Maviliklerde bıraktım dertlerimi!
Mehmet Eyüp Yardımcı

Maviliklerde bıraktım dertlerimi!

09 Haziran 2016 14:35

Sıkıntılar, dertler, alacaklılar, haciz memurları, avukatlar ve Beşiktaş böyle bir süreç içinde gelecek adına, kurtuluş adına, özgürlük adına kanat açmak istiyordu.


Sıkıntılar, dertler, alacaklılar, haciz memurları, avukatlar ve Beşiktaş böyle bir süreç içinde gelecek adına, kurtuluş adına, özgürlük adına kanat açmak istiyordu.

Genel kongre ve Sayın Fikret Orman’ın seçimi kazanmasıyla başlayan yeni bir dönem.

Önce “FEDA” sonra ise şampiyonluk keyfi ile yapılan “SEFA”…

Güzel günler göreceğiz diyordu çocuklar ve inanmışlardı, elden kaçan şampiyonluk için hâlâ bir umutla motorları maviliklere sürmeye hazırdılar ve o gün geldi motorlar maviliklere sürüldü, denizin ve gökyüzünün mavisinin arasında siyah beyaz bayraklar rüzgarlarda sallandı, marşlar söylendi, yakılması yasak olmayan meşaleler yakıldı denizin tam orta yerinde.

Dünyanın en güzel evinde kutlandı şampiyonluk, herkes mutlu, herkes keyifli ve herkes “bir peri masalı dinler gibi seyretti”.

Düne kadar konuşulan, hergün artıyor diye dert edilen borçlar.

Beşiktaş’a yakışan ve gelecek adına sağlam adımlar atılması için düzeltilmesi gerektiği söylenen tüzük.

Ve adını bugün anmadığımız diğer sıkıntılar hepsi bitti mi?

Hepsi motorların sürüldüğü maviliklere mi bırakıldı?

Beşiktaş’ın mali tablosu eksilerden, artılara mı geçti?

Bütün derdimiz Biliç’in başını çektiği West Ham United’ın transfer etmek istediği Atiba ve Gökhan Töre’nin gitmesi mi?

Gomez kalacak mı yoksa gidecek mi korkusu mu?

Evet şampiyon olduk, gururluyuz, sevinçliyiz çok ama çok mutluyuz ama hâlâ bir türlü artıya geçiremediğimiz ekonomik yapımız, değişmesi gerekli, ortak akılla gelecekte Beşiktaş’ı taşıyacak anayasamız olan tüzük gerçeğimiz ve gelecek sezon artık kendi evimizde oynayacağımız Şampiyonlar Ligi yapılanması, Beşiktaş’a destek olunması adına kapısını aşındıracağımız kartal yuvalarımız, Beşiktaş’ın adını geniş kitlelere taşıyacak, yeni nesillere Beşiktaş sevgisini anlatacağımız, yaşatacağımız organizasyonlarımız var.

Maviliklere bıraktığımız dertler ve sıkıntılar tamamen düzeltilmek için ne kadar unutmaya çalışsakta tüm gerçekliğiyle bizleri bekliyor.