26 Mayıs 2018, Cumartesi


> Futbol > Mario Gomez'in menajerinden Beşiktaş açıklaması

Mario Gomez'in menajerinden Beşiktaş açıklaması

Yönetimin, golcü transferi konusunda atağa kalkıp Edin Dzeko için Roma’yla pazarlıklara başlaması sonrasında Mario Gomez’den geri adım geldi. İlk etapta, geleceğiyle ilgili kararını Euro 2016 sonrasında vereceğini belirten Alman futbolcu, menaceri aracılığıyla, “Önceliğim Beşiktaş” mesajını gönderdi.


13 Haziran 2016 11:19

Mario Gomez'in menajerinden Beşiktaş açıklaması

Serie A ekibi Fiorentina’da geçirdiği düşüş dolu 2 yılın ardından sezon başında kiralık olarak katıldığı Beşiktaş’ta büyük bir patlamaya imza atan Mario Gomez’in, Kara Kartal’daki geleceği belirsiz bir hal almıştı.

İlk etapta yaptığı açıklamada, “Geleceğime Euro 2016’dan sonra karar vereceğim” diyen 30 yaşındaki futbolcuya, yönetimden rest gelmiş ve Siyah-Beyazlılar, yeni golcü arayışlarına başlamıştı. Yönetici Erdal Torunoğulları’nın Roma’nın Bosna Hersekli golcüsü Edin Dzeko için pazarlıklara başlaması sonrasında Gomez, menaceri aracılığıyla geri adım attı.

Başkan Fikret Orman’a görüşme talebinde bulunan Gomez’in menaceri Uli Ferber, tecrübeli futbolcunun Beşiktaş’la yola devam etmek istediğini Başkan’a iletti.

Orman: Canımı sıkmaya başladı

Görüşmede ilk sözü alan Başkan Fikret Orman, “Biz, Gomez’e 3 kez ek süre tanıdık. Biz onu Almanya Milli Takımı’nın forveti olarak almadık. Beşiktaş’taki performansı sonrasında Euro 2016’ya gitti. Karar sürecinin uzaması canımızı sıkmaya başladı. Gomez’in yerine; B, C ve D planlarımız var” ifadelerini kullandı.

Bu sözlere cevap veren Ferber ise, “Gomez’e Avrupa’daki birçok takımdan teklif var, bu doğru. Ama geçen hafta Mario’yla görüştüm. Bizim cephemizden bir sıkıntı yok. Onun ilk önceliği Beşiktaş’la birlikte yola devam etmek” diyerek Gomez’in görüşünü iletti.       

Fiorentina’yla görüşmeler başlayacak

Mario Gomez’in cephesinden gelen bu mesajın ardından Siyah-Beyazlılar, Fiorentina’yla transfer pazarlıklarına başladı. Yönetimin, Alman futbolcunun Beşiktaş’la yola devam etmek istediğini iletmesine rağmen Roma’lı Edin Dzeko konusunda temaslarına devam ettiği konuşuluyor.

Kaynak: Fanatik

Etiket: Mario Gomez, Beşiktaş, Erdal Torunoğulları, Edin Dzeko, Fikret Orman, Roma, Fiorentina,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor