20 Nisan 2018, Cuma


> Beşiktaş > Madde madde Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a koşmasının nedenleri

Madde madde Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a koşmasının nedenleri

Fenerbahçe ile ipleri koparan Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a yaklaştıran pek çok neden oldu...


07 Haziran 2016 08:02

Madde madde Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a koşmasının nedenleri

Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a yaklaştıran pek çok neden oldu... Şenol Güneş'ten, Beşiktaş taraftarına, Fikret Orman'dan, Ahmet Nur Çebi'ye herkesin büyük bir saygı çerçevesinde kendisini davet etmesi oldu. Gönül'ü Beşiktaş'a yaklaştıran diğer nedenler ise şöyle;

1. Ahmet Nur Çebi, Ahmet Bulut'a, "Gomez'den sonra en fazla parayı Quaresma ve Sosa'ya veriyoruz. Gökhan için şartları sonuna kadar zorlayacağım" sözü verdi. Beşiktaş, Gönül'e F.Bahçe ile aynışartlarda sözleşme sundu. Q17'den 380 bin euro, Sosa'dan 350 bin euro fazlası ile yılda 2 milyon euro'dan 3 artı 1 yıllık sözleşme. Ayrıca maç başı 20 bin euro.

2. Beşiktaş kulübü kendisine her zaman saygı gösterdi. Ne Şenol Güneş ne Başkan Fikret Orman ne de Ahmet Nur Çebi bir kez bile Gökhan'ı arayıp, kafasını karıştırmadı. Menajerine sürekli olarak, "bizde oynamak isterse onun için her türlü fedakarlığı yaparız" denildi.

3. Gönül'ün maaşından devlete verilecek vergi olan stopaj Beşiktaş tarafından ödenecek. Beşiktaş'ta bu durum sorun edilmiyor.

4. Gönül, Beşiktaş'ta oynadığı maç başı kazanacak, kazansa da kaybetse de 20 bin euro'yu cebine koyacak.

5. Beşiktaş, Ahmet Bulut'un hesabına Gönül'ün menajerlik ücretinden doğan 1 milyon euro'yu bloke ettirdi. Transfer olduğu anda bloke kalkacak.

6. Fikret Orman, Gönül'ün transferi sürecinde Çebi'ye, "şartları zorlayabildiğimiz kadar zorlayalım" talimatı verdi.

7. Beşiktaş'ın defalarca sakat olmasına ve sahaya çıkamamasına rağmen Mustafa Pektemek'e sözleşme uzatması Gökhan Gönül'ün her zaman saygısını kazandı. Yabancı futbolcular ile yerli futbolcular arasında pozitif ayrımcılık olmasını da hep taktir etti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: gökhan gönül, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor