27 Mayıs 2018, Pazar


> Diğer Sporlar > "Madalyam gerçek mi, hala anlayamadım"

"Madalyam gerçek mi, hala anlayamadım"

Olimpiyat üçüncüsü milli atlet Escobar, madalyanın mutluluğunu yaşıyor.


02 Eylül 2016 15:26

"Madalyam gerçek mi, hala anlayamadım"

Olimpiyat üçüncüsü milli atlet Yasmani Copello Escobar, çok mutlu olduğunu belirterek, "Madalyam gerçek mi, hala anlayamadım." dedi.

2016 Rio Olimpiyatları'nda, erkekler 400 metre engellide 47.92'lik derecesiyle bronz madalya kazanarak Türk spor tarihine geçen Küba asıllı atlet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Evime olimpiyat madalyası getirdiğim için çok mutluyum. Bu ülke adına yarışma fırsatı verdiği için Türkiye'ye minnettarım. Gelecek yıl Escobar, ülkesi için daha hızlı koşacak." diye konuştu.

Amsterdam'da yapılan Avrupa Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Yasmani Copello Escobar, "Avrupa şampiyonu olduktan sonra antrenörümle ben, olimpiyatta madalya gelme olasılığına daha çok inanmaya başladı. Zaten tüm yıl Rio'ya konsantre olmuştuk. Rio'da kariyerimin en iyi derecesini yaparak 2 kez Türkiye rekoru kırdım. Dünyada bu branşı 48'in altında koşan 47'ler kulübüne girdim ve bronz madalya kazandım, daha ne isteyeyim." diye görüşlerini aktardı.

Türkiye'nin kendisini vatandaşlığa alıp, koşabilmesi için verdiği imkanlara minnettar olduğunu anlatan Yasmani Copello Escobar, şunları söyledi:

"Hep daha iyi olmak ve bana verilen bu imkanların karşılığını en iyi şekilde verebilmek için çalışacağım. Gelecek yıl yapılacak Dünya Şampiyonası'nda madalya alarak yükselişimi sürdürmek istiyorum. 2008 Pekin Olimpiyatları'nda Küba adına yarışmıştım. Annem dışında Küba'dan arayıp tebrik eden kimse olmadı, o da ağlamaktan konuşamadı zaten."

Hafta sonu Ankara'da yapılacak Turkcell Süper Lig Finali'nde kulübü Fenerbahçe adına yarışacak sporcu, "Yarın ben 1. olacağım ama hangi kulüp kazanır bilmem." diyerek sözlerini tamamladı.

Guliyev: "Bir dahaki sefere de madalya olur inşallah"

Olimpiyatta erkekler 200 metrede final koşarak, 20.43'lük derece ile 8. sırada yer alan Ramil Guliyev de kariyerinin en iyi derecesine imza attığını belirterek, "2008 Pekin Olimpiyatları'nda Azerbaycan adına yarışmış, yarı final koşmuştum. Bu kez final koştum. Bir daha ki sefere de madalya olur inşallah." dedi.

Azerbaycan asıllı sporcu, "Bu tür büyük yarışmalarda formunun iyi olması yeterli olmayabiliyor. Şans da gerekiyor. Yarı finalde kulvarın, hangi seriye düştüğün önemli. Ben yarı finalde en zor seride koştum. Son seride koşsaydım daha iyi bir sıralamam olacaktı ve doğal olarak finalde daha iyi bir kulvara düşecektim. Yarı finaldeki derecemi finalde de koşabilseydim madalya alacaktım ama performansımla ilgili bir şikayetim yok. Yine koşsam aynısını koşardım çünkü zaten elimden geleni yaptım." ifadelerini kullandı.

Brezilya'daki organizasyonda bazı sıkıntılar yaşandığını ancak bunların kendisini çok da etkilemediğini ifade eden sporcu, "Sonuçta herkes aynı şartlarda yarıştı." değerlendirmesinde bulundu.

Turkcell Süper Lig Finali'nde Fenerbahçe forması giyecek Ramil Guliyev, "Elimizen geleni yapıp kazanmaya çalışacağız. ENKA Spor şu an önde gözüküyor ama yarın tüm takım arkadaşlarım elinden geleni yaparsa, kazanacağımızı düşünüyorum. Kendi dalımda güzel rakipler var. Yarışlar heyecanlı geçecek." diye konuştu.

Gelecek yıl İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılacak Dünya Şampiyonası hazırlıklarına başladığını anlatan Ramil Guliyev, "Bu sezon bitmeden bir World Challenge bir de Diamond Lig yarışım var. Onda sonra sezon kapanıyor." dedi.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor