23 Haziran 2018, Cumartesi


> Galatasaray > Lucescu hayalini bitiren ''inanılmaz'' istekler!

Lucescu hayalini bitiren ''inanılmaz'' istekler!

Galatasaray'da Dursun Özbek'in ''hayali'' olan Lucescu konusu, Rumen teknik adamın ''anormal'' istekleri nedeniyle başlamadan bitti.


24 Mayıs 2016 01:12

Lucescu hayalini bitiren ''inanılmaz'' istekler!

Galatasaray'da teknik direktörlük için Lucescu konusunda büyük bir çaba gösterildi. Hatta Rumen teknik adamın Perşembe günü oynanacak Türkiye Kupası finalini izlemek için Antalya'ya geleceği, oradan da İstanbul'a geçerek başkan Dursun Özbek'le görüşmesi bekleniyordu. Ancak, Zenit elini çabuk tuttu ve Rumen teknik adam ile anlaşma sağladı.

Lucescu neler istedi neler!

Lucescu'nun Galatasaray ile iplerini koparan isteklerine gelecek olursak; 71 yaşındaki Lucescu teknik direktörlük değil sportif direktörlüğün de üzerinde olan Lütfi Arıboğan'ın yaptığı gibi CEO'luk görevini istedi. Rumen teknik adam 46 yaşındaki oğlu Razvan Lucescu ile birlikte gelecek ve Razvan takımı çalıştırırken, Galatasaray'da parayı da Lucescu yönetecekti. Rumen teknik adam Shakhtar'a getirdiği sistemi Galatasaray'a da getirmeyi planlıyordu.

''Kazan kazan'' formülü gelecekti!

Lucescu ile yapılan görüşmelerde transfer konuları da ele alındı. Galatasaray'a Brezilya'dan gelecek vaat eden futbolcuları getirecek olan Luce, sadece para harcayan değil aynı zamanda kazanan da bir takım yaratmak istediği başkan Dursun Özbek ile paylaşmıştı. Brezilya'dan gelen futbolcular aynen Shakhtar'da olduğu gibi alınacak, pişirilecek sonra da Avrupa piyasasına sunulacaktı. Rumen teknik adamla, "kazan-kazan" formülü hayata geçecekti.

Alp Yalman karşı çıktı

Lucescu'nun bu isteklerine rağmen kendisine ''evet'' demeye hazırlanan başkan Dursun Özbek ile Sportif AŞ'nin yeni patronu Alp Yalman arasında kriz çıktı. 

Lucescu'nun kendisiyle yaptığı telefon görüşmesinde kurduğu scout ekibinin hazırladığı listeden bahsetmesi ve Güney Amerika'nın yeni yıldızlarını getirerek Galatasaray'ın geleceğini de kurtarabileceğinden bahsetmesi Özbek'in başını döndürürken, Yalman, Rumen teknik adamın CEO'luk ve Razvan Lucescu formülüne karşı çıktı.

Cenk Ergün'ün raporu başkanı da korkuttu

Lucescu'nun CEO'luk ve transferler konusunda başkan Dursun Özbek'i etkilemesine rağmen, Cenk Ergün'ün raporu  başkanın hevesini kırdı.

Özbek, Cenk Ergün'den bu konuda bir rapor istedi. Ergün'ün, Lucescu'nun Shakhtar kariyeri ile ilgili hazırladığı raporda Costa'yı 30 milyon Euro'ya, Fernandinho'yu 40 milyon Euro'ya, Mkhitaryan'ı 27.5 milyon Euro'ya, Alex'i 50 milyon Euro'ya, Chygrinsky'yi ise 25 milyon Euro'ya sattıkları bilgileri yer aldı.

Rumen teknik adamın Shakhtar'ın elinde şu anda Bernard, Taison ve Fred'i toplamda 50-60 milyon Euro'ya satacak bir portföyünün olduğunu yazdı.

Ergün, Shakhtar'ın scout ekibinin izlediği Malcom, Gerson, Luan, Caio, Luciano, Clayton gibi şu anda adı duyulmamış oyuncuları belli bir bonservis bedeli ödeyerek alabileceklerini ama birkaç yıl sonra birkaç katına satma durumunun olabileceğinden bahsetti.

Ancak Ergün'ün raporunda maliyeti yüksek oyunculardan bahsetmesi başkan Dursun Özbek'in de Lucescu konusundaki hevesini kırmış oldu.

Lucescu'nun istediği rakam ise bardağı taşıran son damla oldu

Alp Yalman'ın karşı çıkması ve Cenk Ergün'ün raporuna rağmen Lucescu ile maddi konuları da konuşan Dursun Özbek, rakamı duyunca deyim yerindeyse beyninden vurulmuşa döndü. Rumen teknik adam, Razvan Lucescu ve kendisi için toplamda 6 milyon Euro'luk bir ücret isteyince Özbek, geri adam atmak zorunda kaldı. Lucescu'da daha önce Galatasaray için reddettiği Zenit'e evet dedi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: mircea lucescu, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor