20 Mayıs 2018, Pazar


> Basketbol > Kupa İstanbul'da kalacak

Kupa İstanbul'da kalacak

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın kaptanı Melih Mahmutoğlu: "THY Avrupa Ligi'nde şampiyon olmak istiyoruz"


30 Eylül 2016 15:42

Kupa İstanbul'da kalacak

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı'nın kaptanı Melih Mahmutoğlu, bu sezon THY Avrupa Ligi'nde şampiyon olmak istediklerini söyledi.

Melih Mahmutoğlu, geçen sezon Avrupa Ligi'nde şampiyonluğu finalde kaybettiklerini hatırlatarak, "Bu sezon THY Avrupa Ligi'nde şampiyon olmak istiyoruz. Tabii bu kolay değil. Çalışarak ve isteğimizi sahaya yansıtarak bunu göstereceğiz. Takımdaki herkes bunun bilincinde. Ben de elimden gelen her şeyi sahaya yansıtacağım. Camiamızın hak ettiği şampiyonlukları elde etmek istiyoruz." dedi.

THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nin İstanbul'da oynanacak olmasının kendilerine ekstra bir motivasyon sağlayacağını belirten 26 yaşındaki basketbolcu, şunları kaydetti:

"Hangi ülkeye gidersek gidelim seyircimizin önünde avantajlı taraf biz oluyoruz. Geçen sezon Berlin'de de seyircimizin avantajı oldu. Her zaman söylüyoruz, ortada yarım kalmış bir şey var. Bu sezon bunu tamamlamak istiyoruz. Burada, kendi evimizde destek çok daha fazla olacak. Önemli olan oraya adım adım düşünerek gitmek. Biz çok konsantreyiz. İnşallah ciddi bir sakatlık yaşamadan sezonu tam takım olarak güzel bir şekilde bitiririz. Takımdaki herkes birbirini çok iyi tanıyor. Geçen sezon iyi başarılar elde ettik. Son saniyede kupayı kaybettik."

Sarı-lacivertli oyuncu, Fenerbahçe'de kaptanlık yapmanın çok özel bir duygu olduğunu dile getirerek, "Başkanımız Aziz Yıldırım, Ozan Balaban ve Ömer Onan'ın yanı sıra camiama, hocama bir kere daha teşekkür ediyorum. Üç sene daha takımdayım. Taraftarı olduğum bir kulüpte oynamak, kaptanlık yapmak ve uzun süreler burada hizmet edecek olmak benim için çok önemli." diye konuştu.

- Ahmet Düverioğlu: "Artık Fenerbahçe'nin bir parçasıyım"

Fenerbahçe'nin Anadolu Efes'ten kadrosuna dahil ettiği Ahmet Düverioğlu ise sarı-lacivertli takıma çabuk uyum sağladığını ifade etti.

THY Avrupa Ligi ve Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde hedeflerinin geçen sezona göre daha yüksek olacağını belirten Ahmet Düverioğlu, şu değerlendirmede bulundu:

"Her ne kadar yeni gelmiş olsam da takım arkadaşlarımla aramdaki uyumum genel olarak iyi. Takıma alışmam çok zaman almadı. Kamplarda oyuncularla ve antrenörlerle daha çok tanışma fırsatı buldum. Artık takımın bir parçası oldum. Dörtlü Final'in İstanbul'da oynanacak olması büyük avantaj. Fenerbahçe'nin mükemmel bir seyircisi var. Çok yoğun tempolu maçlar oynayacağız. Tüm takım buna hazır."Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor