28 Mayıs 2018, Pazartesi

> Kadir Bıyıklı > Küme Takımı Trabzon
Kadir Bıyıklı

Küme Takımı Trabzon

19 Eylül 2016 12:40

Nereden başlasak, nasıl bitirsem diyorum.


 Trabzonspor öyle bir 1.gol yedi ki. Ndiaye, topu Okay’dan alıyor. Yaklaşık 60 metre sürüyor. Normalde güçsüz düşmesi lazım ve sert bir şut atamaması lazım. Topu sürüyor, bir iki Trabzonlu’yu daha ekarte ediyor, şut ve gol. Bu golü amatör sahada yiyen takımın hocası, devre arası tüm oyuncularına küfür eder. Şunu demeye çalışıyorum; Trabzonspor bu haliyle, 3. Sınıf futbol oynayan bir takımdır. Karcemarkas’ın net bir kurtarışı yok. Trabzonspor’un pozisyonu yok. Geçen sezon nasıldı? Hakemler her maçta Trabzon’un 2 penaltısını vermiyordu. Takım pozisyona giriyordu. Bu sene ancak korner atabilirse başarı sayılır.

Adamların bütün yabancıları 10 numara. Senin aldığın Suk kim ya! Suk’u Porto Trabzon’a çakmış. Suk yerine Cardozo kalsaydı keşke. Suk büyük forvet olacak. Buna inanmam. İkincisi; taraftarımızın Mustafa Yumlu ve Yusuf’a kızması yanlış. Mustafa Osmanlı maçında gollük şut attı. Suk’a bir top indirdi. Koreli dokunamadı.

Ben Osmanlı’yı da beklediğim gibi bulmadım. Zemin bu kadar berbat olmasa, Osmanlı ilk devre 2, ikinci devre 2, 4 gol atar Ankara’ya dönerdi. Yabancıları , yerlileri ile dengeli bir takım. Ne oynadıkları belli. Rakibi nerede karşılayacaklarını biliyorlar. Trabzonspor’da Onazzi, Castillo, Güray, Suk. Bunlarla maçı almanız zordu. Ersun Yanal’ın taktik değişikliği de takımı hücuma çıkaramadı. 3 stoperle oynadı ki hücumu seven Ersun Yanal için ilk kez böyle bir şey gördüm.

Maçı izlerken sosyal medyada gördüm ve hak verdim. Trabzonsporlu bir taraftar aynen şöyle yazdı; Kombine alana, Medical Park hastanesinde kanser tedavisi bedava olacak. Doğru. Bu takım adamı onkolojiye götürür.

50. yıl için Muharrem Usta millete umut vermesin. 50.yılda Osmanlı şampiyon olur, Trabzonspor olamaz. Beşiktaş’ı izledim dün, bugün Osmanlı ve Trabzonspor’u. Beşiktaş aşmış gitmiş. Osmanlı oturmuş, Trabzon kümede kalmaya çalışan takım. Umarım yanılırım.

Osmanlıspor taraftarının Trabzonspor sevgisi de ayrıca altı çizilmesi gereken bir konu olarak hatırlatmakta fayda var.

Canlı Maç Merkezi