25 Mayıs 2018, Cuma


> Trabzonspor > Krize karşı yönetimin ilk hamlesi menajer olacak

Krize karşı yönetimin ilk hamlesi menajer olacak

Teknik direktör Ersun Yanal'ın hazırladığı üç aşamalı krizden çıkış planı dışında yönetim de, kendi planlamasını yaptı.


20 Eylül 2016 08:20

Krize karşı yönetimin ilk hamlesi menajer olacak

Trabzonspor üst üste alınan yenilgilerle krizin eşiğine geldi. Teknik Direktör Ersun Yanal ise krizin teğet geçmesi için üç aşamalı bir planı devreye soktu. Hiçbir şekilde pes etmeye niyeti olmayan Yanal, futbolcularının morallerini yüksek tutmak için kolları sıvadı. İşte, Yanal’ın üç aşamalı krizden çıkma yöntemi:

Birinci aşama: Futbolcularla daha çok birlikte olunacak. Her ortamda her fırsatta, idman sonrası dinlenme anlarında da Yanal, futbolcular ile beraber olmaya özen gösterecek.

İkinci aşama: Medyada bire bir futbolcular üzerine yoğunlaşan eleştirilerden futbolcuların etkilenmemesi için gerekli moral motivasyon aşılanacak. Bunun için her futbolcuya öz güven aşılanacak.

Üçüncü aşama: Form düşüklüğü olan, sorumluluktan kaçan takıma ve oyuna kendini vermeyen profesyonel davranmayan futbolculara karşı sert önlemler alınacak.

Krize karşı yönetimin ilk hamlesi

Teknik direktör Ersun Yanal'ın hazırladığı üç aşamalı krizden çıkış planı dışında yönetim de, kendi planlamasını yaptı. İlk etapta takım ile yönetim arasında köprü olacak, Trabzonspor’un manevi değerini bilen, futbolculara bunu hissettirecek bir eski futbolcunun menejer olarak görevlendirme düşüncesi ortaya atıldı. Yanal menajer teklifine olumlu baktığının sinyalini verdi. Trabzonspor’da krizin geçiştirilmesindeki ilk önlem bu olacak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: trabzonspor, ersun yanal,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor