18 Haziran 2018, Pazartesi


> Atiker Konyaspor > Konyaspor'dan 'beyaz sayfa' çağrısı

Konyaspor'dan 'beyaz sayfa' çağrısı

Türk futbolunda artık beyaz bir sayfa açılma zamanı gelmiştir.


06 Ağustos 2016 15:16

Konyaspor'dan 'beyaz sayfa' çağrısı

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, birlik beraberlik vurgusu yaptığı açıklamasında Türk futbolunda artık beyaz bir sayfa açmanın zamanının geldiğini söyledi.

"İNŞALLAH BÖYLE BİR GÜNÜ BİR DAHA YAŞAMAYIZ"

Her şeyden önce olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. 15 Temmuz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize, yaralılarımıza şifa, aileleri ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Ülkemiz uçurumun kenarında döndü diyebiliriz. İnşallah Cenab-ı Allah bir daha böyle bir gün yaşatmaz ülkemize. Tek Türkiye’miz var. Başka bir Türkiye’miz yok, umarım bu musibet hayırlara ve yeni bir dönemin başlangıcına, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe vesile olur. Bundan sonra ayrım yapmadan, ceza alması gereken FETÖ örgütünün mensupları bir daha ülkemizde bu tür girişimlerde bulunmamaları ve buna benzer örgütlerinde tevessül etmemeleri için en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. İnşallah bundan sonra da kardeşçe ve hoşgörülü bir şekilde herhangi bir ayrımcılık yapmadan başkalarını ötekileştirmeden tek millet olma hususunda birlik ve beraberlik içerisinde oluruz.

"OLUMSUZLUKLARLA ANILAN LİGİMİZDE ARTIKBEYAZ BİR SAYFA AÇMA ZAMANI GELMİŞTİR"

Futbol çok popüler bir spor, bu konuda özellikle İstanbul kulüplerine de büyük görevler düşüyor. Yıllarca hep olumsuzluklarla anılan ligimizde artık beyaz bir sayfa açma zamanı gelmiştir. Ben burada bu vesileyle özellikle İstanbul kulüplerine, daha büyük taraftar kitlelerine hitap ettikleri için çağırıda bulunuyorum. Konya’mızda, Konya Büyükşehir Stadımızda oynanacak olan Süper Kupa Finali vesilesi ile Beşiktaş ve Galatasaray kulüpleri hasılatı şehit yakınlarına vereceklerini belirttiler. Bu bir başlangıçtır. Konya’daki bu Süper Kupa maçında her iki güzide kulübümüzün taraftarlarının önümüzdeki sezona örnek olacak bir şekilde kardeşçe ve dostça tribünlerde takımlarını desteklemelerini bekliyorum. Konya’da böyle bir mesaj vermek Konya’ya da yakışır, o taraftarlara da yakışır. Böylelikle önümüzdeki sezona da çok iyi bir başlangıç yapmış oluruz. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş kulüplerinin başkanlarını beraber bir ortamda bu demeçleri vermelerini ben şahsen bekliyorum.

"DEPLASMAN YASAĞININ KALDIRILMASINI BEKLİYORUM"

Deplasman yasaklarının da artık kaldırılmasını bekliyorum. Herkesin gereken dersi çıkarmış olması lazım bu musibetten. Olağanüstü günler yaşadığımız bu dönemde futbol odaklı yeni ama olumsuz bir gündem bu toplum için gerçekten kaldırılamayacak bir yük olur. Spor camiasının bütün unsurları bundan böyle söyleyeceklerine ve davranışlarına dikkat etmeli. Bunun bir spor olduğunu tekrar spora dönmemiz gerektiğini güçlü bir sesle ifade etemeliyiz. Tamam rekabet var, işin içinde bir futbol endüstrisi var ama bunu centilmence yapmanın zamanı gelmiş ve geçmiştir.

"YENİ OLUMSUZLUKLARA KAPI AÇILMAMASI LAZIM"

2011 hadisesi şöyle ya da böyle bir açıklığa kavuştu ama bunun yeniden başka olumsuzluklara kapı açmaması lazım. O günkü haksızlığı bugün haklı kılacak başka bir şeye kapı açılmaması lazım. Bunlar hep konuşuluyor maalesef ama sahaya yansımıyor. Onun için önemli bir adım atılmalı ve deplasman yasakları kaldırılmalı. Taraftarların küfürsüz, şiddetten uzak, fair-play ruhuna uygun bir lig yaşaması için bugünden tez yok herkesin buna göre demeçlerini, çalışmalarını, yapması lazım ki önümüzdeki sezona inşallah huzur içinde girelim ve sezon boyunca da provokasyonlara, şiddete, herhangi bir şeye tevessül edilmesin.

Etiket: KonyasporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor