22 Nisan 2018, Pazar


> Beşiktaş > Konya'da taraftar terörü

Konya'da taraftar terörü

KONYA'da bu akşam saat 20.45'te oynanacak Beşiktaş- Galatasaray Süper Kupa final maçı öncesi taraftarlar arasında olay çıktı, bıçaklı saldırıda yaralanan 4 taraftar hastaneye kaldırıldı.


13 Ağustos 2016 19:51

Konya'da taraftar terörü

Konya kent merkezinde taraftarlar arasında yer yer çıkan olaylara polis müdahale ederken, saat 14.00 sıralarında kente 60 kilometre uzaklıkta Konya- Ankara karayolunun Altınekin İlçesi Kavşağı'nda taraftarları taşıyan otobüsler saldırıya uğradı. Üzerlerinde Galatasaray forması bulunan ve yol kenarında bekleyen grup, Beşiktaş taraftarlarını taşıyan otobüsler gelirken taş yağmuruna tuttu.

Saldırıda camları kırılan otobüsteki taraftarlarla saldırganlar arasında çıkan olaylarda ilk bilgilere göre bıçakla yaralanan 4 taraftar hastaneye kaldırıldı.

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Konya çevresindeki karayolları ile kent merkezi ve maçın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediyesi Arena çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.


OTOBÜS ŞOFÖRÜ DE YARALANDI

Galatasaray taraftarının, Konya- Ankara karayolunun 60'ncı kilometresinde Beşiktaş taraftarını taşıyan otobüslere saldırması sonucu bir otobüs şoförü de atılan taş sonucu yaralandı. Yaralı şoför ambulansla hastaneye kaldırıldı. Şoförün yaralanması üzerine otobüs, olayın olduğu bölgedeki bir akaryakıt istasyonuna park edildi. O otobüsteki taraftar da diğer otobüslere binerek stada ulaşmaya çalıştı. Bölgede jandarma geniş güvenlik önlemi aldı.

Maç için yaklaşık 3 bin polis görev alırken, iki takımın taraftarları birbirleriyle karşılaşmamaları için kente farklı noktalardan alınıyor. Kent merkezinde otobüslerle gelen iki takımın taraftar grupları birbirinden uzak iki alışveriş merkezinde bekletiliyor. Bekletilen taraftarlar maç saatine doğru stada alınacak.

Bazı taraftarların da üstlerinde tuttukları takımların formalarıyla kol kola girerek stada gittikleri görülüyor.

BIÇAKLANAN 4 YARALI HASTANEDE

Beşiktaş- Galatasaray futbol takımları arasındaki Süper Kupa final maçı öncesi çıkan olaylar hem taraftarların Konya'ya gelişinde, hem de kent içinde ve stat yakınında yer yer devam etti.

Galatasaraylı taraftarın Ankara- Konya karayolunun 60'ıncı kilometresindeki Altınekin Kavşağı'nda Beşiktaş taraftar kafilesine saldırısında yaralanan 4 kişinin kimlikleri belli oldu. Bıçaklı saldırıda yaralananlardan ambulanslarla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan 16 yaşındaki Arda Toptaş, 17 yaşındaki Muhammed Vefa Kaplan ve 41 yaşındaki Erdal Zülifar ile Numune Hastanesi’ne kaldırılan 59 yaşındaki Muammer Bölükbaş’ın hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

TARAFTARA TOMA İLE MÜDAHALE

Beşiktaş - Galatasaray Süper Kupa final maçı için otobüslerle Konya'ya gelen Galatasaray taraftarı maçın oynanacağı Konya Büyükşehir Belediyesi Arena'nın önünde bekleyen Beşiktaş taraftarına saldırdı.

Otobüsün kapısını kırıp inen Galatasaray taraftarı ellerinde pala, sopa ve taşlarla Beşiktaşlılara saldırdı. Ardından Beşiktaş taraftarının da saldırması üzerine çıkan arbedede Galatasaraylı bir taraftar bacağından bıçakla hafif yaralandı. Yaralı taraftara ambulansta müdahale edildi.

Polis tarafları ayırmak için yoğun çaba harcarken, TOMA tazyikli su sıktı. Taraflar güçlükle dağıtıldı.

Kaynak: DHAHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor