21 Şubat 2019, Perşembe


> Fenerbahçe > Konu FIFA'da görüşülüyor

Konu FIFA'da görüşülüyor

Ali Koç yönetiminin KAP’a yaptığı açıklamada bir başka davalık konu ise “Liverpool, Markovic transferi ile ilgili F.Bahçe’den 677 bin 808 euro ve ayrıca hazırlık maçı yapılmaması sebebiyle 1 milyon euro talep ederken, bu iki konunun FIFA’da görüşüldüğü” duyurulmuştu.


21 Temmuz 2018 01:53

Konu FIFA'da görüşülüyor

Markovic için Liverpool ile yapılan kiralama sözleşmesinde, “F.Bahçe kulübü Liverpool’dan bir yıllığına geçici olarak oynatmak için haklarını istediği Lazar   Markovic’i en az 20 maçta ilk 11’de başlayacağını taahüt eder. Aksi taktirde Liverpool kulübüne 500 bin euro tazminat ödemeyi… Markovic için kiralama bedeli ödenmeyeceği, iki kulüp arasında tüm masrafları F.Bahçe tarafından karşılanacak bir hazırlık maçı oynamayı kabul eder”  yazdırmıştı.

Markovic aslında o sezon 21 maçta forma giydi. 6 maçta ise yedekten geldi. Markovic’te asıl sıkıntı Kayserispor ile oynanan kupa maçında yaşadığı sakatlık sonrasında sezonu kapatması oldu. Bu yüzden 20 maçı tamamlayamadı. F.Bahçe’nin avukatları bu durumu FIFA’da “olağandışı durum” olarak savunuyor.

Liverpool’un 1 milyon euro istediği hazırlık maçıyla ilgili durum ise çok daha vahim… F.Bahçe ile Liverpool, sezon bitiminde yani 2016 yılının Temmuz ayının ikinci yarısında bir hazırlık maçı için sözleşti. Tarihin beraber kararlaştırılması kabul edildi. Fakat 15 Temmuz darbe girişimi olunca Liverpool, İstanbul’a gelmeyi reddetti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: FenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın