20 Nisan 2018, Cuma


> Basketbol > Koç Ergin Ataman açıkladı: Galatasaray'da kalacak mı?

Koç Ergin Ataman açıkladı: Galatasaray'da kalacak mı?

"Ergin Ataman'ın vizyonuna uygun bir takım kurulursa, kesinlikle devam ederim. Ben G.Saray'da çalışmaya hiçbir zaman profesyonel olarak bakmadım. Şu anda sözler verildi. Ama önemli olan o sözlerin tutulması..."


29 Nisan 2016 09:51

Koç Ergin Ataman açıkladı: Galatasaray'da kalacak mı?

G.SARAY'A EuroCup şampiyonluğunu getiren Koç Ergin Ataman, AKŞAM'a özel açıklamalar yaptı. İşin sırrını anlatan Ataman, gelecek sezon öncesi de Başkan Dursun Özbek ve ekibine açık mesaj yolladı:

Kupa geldi, nasıl hissediyorsunuz. Yorgunluk var mı?

Çok güzel bir mutluluk ama çok yorulduk... Güzel bir yorgunluk. Yorulmaya değdi. Fransa Ligi'nin son şampiyonu ile oynadık. Hiç kolay değildi. Başardık.

Karşılaşma içinde endişelendiğiniz anlar oldu mu?

Fark 3 sayıya düştüğünde biraz endişelindim. Sonuçta rakibimiz büyük bir takımdı. Buna rağmen kazanacağımızı biliyordum. Oyuncularımı gönülde kutluyorum, inandılar...

PROFESYONELLİĞİN ÖTESİNDE SEVGİ

Ergin Ataman'ın olduğu yerde başarı geliyor. Sizin farkınız nedir?

Kendine güven, büyük düşünmek, büyük hedeflere inanmak ve inandırmak. Fark budur. Hedeften kopmadan takımın kimyasını oluşturma yeteneği. Tabii iyi bir ekip çalışması. Ekibini doğru seçmek de yeteneğin bir parçası...

Ergin Ataman, gelecek sezon ne bekliyor. Bütçeyi konuştunuz mu?

Yönetimle gelecek sezonla ilgili bütçeyi konuşmak için önümüzde koskoca bir mayıs ayı var. Ergin Ataman'ın vizyonuna uygun bir takım kurulursa, devam ederim. Ben G.Saray'da çalışmaya hiçbir zaman profesyonel olarak bakmadım. Sözler verildi. Ama önemli olan o sözlerin tutulması... Organizasyonların oluşturulmasıdır. Biliyorsunuz daha önce de söz verip, tutmayanları gördük. Şimdi lige konsantre olacağız... Önümüzde Play-Off maçları var... G.Saray konusunda profesyonellik ötesinde duygular yaşıyorum ve mutluyum.

AYRIM YAPMADAN 2'SiNi DE CALIŞTIRIRIM

Milli Takım'da devam edecek misiniz?

Milli Takım konusuna hiçbir zaman profesyonel yaklaşmadım. Bunu millete ve ülkeme bir hizmet olarak görüyorum. Olimpiyat sonrasına kadar sözleşmem var. Eleme maçlarından sonra sözleşmem bitiyor. Devam edip-etmeyeceğim tercihini ben yapamam. Ama devam edersem, iki tarafı da ayrım yapmadan çalıştırırım. Hayalim 2017'deki Avrupa Şampiyonası'nda olmak ve madalya kazanmak. Ama buna rağmen talep olursa, Milli Takım'ın hizmetindeyim. 'Seni istemiyoruz' derlerse saygı duyarım.

1 yıl eğitim futbola yeter

Taraftar, Futbol Takımı'nı çalıştırmanızı istiyor?

Benim kafamda futbol takımının başına geçmek yok. Bunu istersem yapabileceğimi söylüyorum. Bir yıl eğitim alırsam yapabilirim. Ama kesinlikle böyle bir düşüncem yok. Tek düşüncem bu sezonu bitirmek. Sonra bakarız.

Obra'dan tebrik

F.BAHÇE Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, “G.Saray’ı tebrik ediyorum. EuroCup’ta en iyi takım olduklarını gösterdiler ve Euroleague’e katılma hakkı kazandılar” diyerek centilmenlik örneği sergiledi.  Melih Mahmutoğlu da “G.Saray’ı tebrik ediyoruz. Önemli bir kupa aldılar. Biz de inşallah Euroleague’i, en önemli kupayı ülkeye getiririz” dedi.

Kaynak: Akşam

Etiket: Ergin Ataman, Eurocup, GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor