17 Ocak 2017, Salı
> Beşiktaş > Kim bu Gustavo Gomez?

Kim bu Gustavo Gomez?

Arjantin'den dostumuz Emmanuel Pere, Fotospor'a Beşiktaş'ın transfer döneminin başından beri peşinde olduğu Gustavo Gomez'i değerlendirdi.


22 Temmuz 2016 00:11

Beşiktaş transfer döneminin açıldığı günden bu yana Lanus forması giyen Gustavo Gomez'i istiyor. 1.86 boyundaki oyuncunun iyi bir isim olduğu neredeyse tüm gazeteler tarafından yazılıp çiziliyor. Peki kim bu Gomez.

Arjantin'den dostumuz Emmanuel Perez bizler için Gomez'i anlattı:

''Arjantin Ligi genç oyuncular için iyi bir geçiş yeri. Funes Mori ile birlikte Gomez de ligin en çok umut vaadeden stoperi. Eğer Beşiktaş'a gelirse; cesaretiyle herkesi kendisine hayran bırakacaktır. Hava toplarına olan hakimiyeti ise aslında çok uzun olmayan boyuna rağmen etkileyecek. Sert bir oyuncu. Bazen öyle darbeler yapıyor ki pek çok oyuncu onunla mücadeleye girmekten çekiniyor. Yaşının genç olması sizi kandırmasın, liderlik yapabilen mesela kornerlerde, hücum edilirken, defans yapılırken herkesi yönlendirebilir. Çalışkan olduğu hep anlatılır. Bu yüzden dayanıklı ve güçlü bir oyuncu.

Yetenekleri sınırlı. Bazı stoperler gibi, serbest atış kullanamaz, çalım atamaz. Düz bir oyuncu diyebiliriz. Topsuz oyunda göremezsiniz. Çeviklik konusunda da sıkıntı yaşayabilir. Eğer takımınız karşı alanda basıyorsa siz rakibin forvetini onunla başbaşa bırakamazsınız.''

Kaynak: Fotospor

Etiket: gustavo gomez, beşiktaş


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Vakıfbank - Fenerbahçe | CANLI