22 Mayıs 2018, Salı

> Ufuk Er > Keşke hiç bitmeseydi...
Ufuk Er

Keşke hiç bitmeseydi...

25 Eylül 2016 00:28

Vodafone Arena'nın da sezonun da ilk derbisi müthiş mücadeleye sahne oldu.


Vodafone Arena'nın da sezonun da ilk derbisi müthiş mücadeleye sahne oldu. 90+4'te dahi iki kalede yaşanan %100 gol pozisyonlarını da düşünürsek keşke hiç bitmeseydi cümlesini rahatça kullanabiliriz..
Galatasaray'ın ilk yarı oynadığı futbol hem stat da ki hem de ekranları başında ki tüm sarı kırmızılı taraftarları mest etmiştir. Eren'in biraz da şans golüyle öne geçildi ama Bruma ile fark ikiye çıktı ki geçen hafta ki başlığımızda da değindiğimiz gibi harika gollere devam edildi. Tam 40 metre sürdüğü top sonucu hiç bir müdahaleye maruz kalmadan inanılmaz bir gol attı. Bu skor Galatasaray'ı içeriye rahat soktu. İkinci devre Şenol hoca ilk 11 de beklenen 2 oyuncusunu sahaya atınca kendi sistemi olan hücum futboluna döndü ve baskıyı artırdı. Bu baskıda Galatasaray teknik direktörü Riekerink de oyuna müdahale de gecikince peş peşe goller yendi. Beşiktaş 4-4-2'ye dönünce daha fazla risk aldı ama baskıyı da daha fazla artırdı zaten goller de sistem değişikliğinden sonra geldi. Burada Riekerink'e sormak istediğim ve cevabını çok ama çok merak ettiğim bir soru var; 2. gol öncesi değişiklik için tabela kalkmasına rağmen Beşiktaş korner kazandığı için değişikliğin durmasını ve kornerden sonra yapılmasını istedi o kornerin sonunda top döndü dolaştı oyun durmadan gol yendi. Şimdi can alıcı soru burada ''gol yenildikten sonra da aynı değişiklikleri yaptın, madem gol yense de yenmese de aynı değişikleri yapacaktın neden kornerden önce değişikleri durdurdun.'' Hakikaten bu sorunun cevabını çok merak ediyorum.

Sonuç olarak maç mükemmel bir mücadeleye sahne oldu ama bence Beşiktaş taraftarı daha mutlu ayrıldı Arena'dan. Hem 2-0'dan döndükleri için hem de Vodafone Arena'nın yenilmezliğini sürdürdükleri için.. Galatasaray taraftarı ise bence karmaşık düşünceler içindedir. Mutluyuz deseler 2-0'dan maçı verdik deyip mutsuz olduklarını düşünecekler, mutsuzuz deseler son saniye de Querasma'nın kaçırdığı golü hatırlayıp olsun 1 puan iyidir yenilmedik ya deyip mutlu olacaklar..

Biz futbolseverler ise kesin mutsuzuz KEŞKE HİÇ BİTMESEYDİ...