18 Haziran 2018, Pazartesi

> Ufuk Er > Keşke...
Ufuk Er

Keşke...

23 Haziran 2016 20:43

Nasıl buraya geldik diye sormak istiyorum ve sonra da ''Keşke'' diyorum.


Türk Milli takımı olarak kaostan besleniyoruz, rahatlık bize yaramıyor, gevşiyoruz, konsantre olamıyoruz. Trenin hareket ettiğini görünce ''aaaa tren kaçıyor'' deyip kaçan treni kovalıyoruz ve bu güne kadar da o treni yakalayıp bir şekilde bindik.. ammaa bu sefer maalesef tren kaçtı, binemedik, olmadı, tepe taslak olduk. Aklımdan geçen ''Keşke'' ise bu kaos ortamını millet olarak 3. maçın öncesi değil de turnuva başlarken sudan sebeplerden bahane üretip daha önce çıkarabilseymişiz. 10-15 yıl önce huzurdan, birlikten, beraberlikten beslenen Milli takım şimdi kaostan beslenir oldu. Bunun sebebi ise değişen dünya şartlarıyla beraber bu dünyaya ayak uyduruşumuzdandır. Keşke bunu yapmasaydık, keşke kendi yazımızı kendimiz yazsaydık ama olmadı. Heyecanlıydım, umutluydum bu umutlarım yeşerdi ama yazımızı maalesef başkaları yazınca dışarıda kaldık.

Yazılabilecek en güzel şey Emre Mor..
Messi vari çalımlarıyla o gerçek bir yıldız. Daha çok uzun yılar İnşallah sakatlanmadan Ay Yıldızlı formamıza hizmet edecek. Sayesinde nice başarılar yakalayacağımızı düşünüyorum. Tecrübelendikçe seyredilmeye doyulmayacak, oynadığı maçların bitmemesi için dua edeceğiz. Yine keşke biraz daha onu seyredebilseydik. Onu artık Bundesliga da izleyeceğiz Alman ligini izlemek için artık bir bahanemiz daha var. Emre B.Dormund da ve biz de Dordmund'luyuz.
Turnuvanın devamı için yazacaklarıma gelirsek. Turnuvaya yeni başlayanlar var bunların başında Mesut Özil geliyor. Mesut kötü geçen 2 maçın sonrasında öyle bir 3. maç oynadı ki resital vardı sahada. Mesut yeni başladı onun sol ayağını setretmek büyük zevk.

Şampiyona da grup istatistikleri;
Gruplarda en fazla gol atan 2 takım çıktı Galler ve Macaristan 6'şar gol attılar. Ukrayna ise gol atamadan turnuvaya veda etti. Almanya ve Polonya ise henüz gol yemediler. En fazla golü yiyen Rusya (6 gol) elendi. En fazla gol atılan grup F grubu (Macaristan, İzlanda, Portekiz, Avusturya) oldu, tam 15 gol atıldı. En az gol atılan grup ise C grubu (Almanya, Polonya, K.İrlanda, Ukrayna) oldu, sadece 7 gol atıldı. En hızlı oyuncu Fransız Coman oldu 33 km. hıza ulaştı ve Emre Mor ise hemen Coman'ın ardında 32 km. hıza ulaşarak 2. oldu.
2.Tur eşleşmeleri;

İsviçre-Polonya. favorim Polonya..
Galler-Kuzey İrlanda. favorim Galler..
Almanya-Slovakya. favorim Almanlar.
Fransa-İrlanda Cumhuriyeti. Dünya kupasına katılma yolunda ki play off larda Henry'nin elle attığı gol ile Fransa Dünya kupasına katılmış İrlanda elenmişti işte o maçın rövanşı bu maç. Fransa için zor bir maç, futbolun adaleti devreye girebilir.
Hırvatistan-Portekiz. şanslar %50.

Macaristan-Belçika. şanslar %50. Bu turnuva da Macar gerçeğini kabul etmeliyiz, inanılmaz mücadele ediyorlar ve 90 dakika bu enerjileri devam ediyor.

İtalya-İspanya. Ne kadar İtalya'ya İrlanda'ya mağlup olup bizim önümüzü kestiği için kızgın olsak da favorim turnuva başından bu yana Antonio Conte'nin İtalya'sı..

İngiltere-İzlanda. Bizim de bulunduğumuz eleme grubunu lider bitiren İzlanda yoluna devam ediyor ve rakip İngiltere. Zor da olsa İngiltere'nin ama uzatma da ama penaltılarla turu geçeceğini düşünüyorum.
Keyifli seyirler Allah'a emanet olun.