19 Aralık 2018, Çarşamba


> Trabzonspor > Katarlılara satış değil ama sermaye aktarımı olabilir

Katarlılara satış değil ama sermaye aktarımı olabilir

Trabzonspor’da kaos ortamından kurtulmanın çarelerini arıyor. Başkanı Muharrem Usta geçtiğimiz hafta kulübün önde gelen değerleriyle yaptığı toplantıda, kriz yönetimine evet dediği bu süreçte kulübün düzlüğe çıkması adına görevi bırakabileceği iddia edildi.


09 Mart 2018 00:36

Katarlılara satış değil ama sermaye aktarımı olabilir

Kulübün artan borç yükünün önüne geçilemez bir hal almasıyla Trabzonspor’un önde gelen değerlerinin duruma el koyma hazırlığında olduğu, borç yükünün azaltılması ve takımın yeniden yarışmacı bir kimliğe kavuşması için izlenecek yol haritasının yapılan toplantılarda konuşulduğu öğrenildi.

Trabzonspor’da yaşanan kaos ortamında Aralık ayındaki olağan kongre süresinin beklenmemesi, mevcut yönetimin bir transfer sezonunu daha geçirmemesi adına biran önce kriz yönetiminin oluşturulması gerektiğinin altı çizilirken şehrin dinamiklerinin bu konuda hummalı bir çalışma içinde olduğu iddia edildi.

Ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşayan yönetimin açıklama yapmaktan uzak bir görüntü sergilemesi, başkan Usta’nın karşılacağı tepkilerden çekindiği için maçlara gelmediği, Trabzon kanadında bulunan yöneticilerin durumdan rahatsız oldukları ve alınacak kararla kriz yönetimine sıcak baktıkları öne sürüldü.

EYÜP AŞIK SAHAYA İNİYOR

Camiada Eyüp Aşık’ın Trabzonspor için yeniden sahaya ineceği konuşuluyor. Bakan Berat Albayrak ile konuştu, Bakan Süleyman Soylu ile dertleştiği ve Trabzonspor için radikal kararlar alınması gerektiğini söylediği iddia edildi. Aşık, şu sıralar Trabzonspor ile ilgili olarak soru soran gazetecilere açıklama yapıyor. Aşık, kaybedilen Beşiktaş maçını da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Bakan Albayrak’ın babası Sadık Albayrak ile yan yana seyretti. Maçtan sonra da uzun uzadıya bir görüşme yaptı.

EYÜP AŞIK, SATIŞA DEĞİL AMA ARAPLARA SERMAYE SATIŞINA SICAK

Artan ve katlanan borç ile ilgili olarak Eyüp Aşık kamuoyunda çok tartışılan bir konuda, olabilir de dediğini duyduk. Aşık, Trabzonspor’un satılması değil ama hisse senetlerinin çoğunun Arap sermayesi tarafından alınmasının bir sakınca olmayacağını belirterek, İngiltere, İtalya ve Fransa ile Portekiz liglerinden örnekler verdi. Aşık’ın bu olayı olumlu şekilde yorumlaması da sahaya ineceğinin ikinci mesajı olarak nitelendiriliyor.

MEHMET YIĞİT ALP DE HAZIR

Eyüp Aşık dışında Trabzonspor’da başkanlık koltuğu için hazırlanan bir isim daha var.  Yönetimden geçtiğimiz aylarda istifa eden Mehmet Yiğit Alp… gelen bilgilere göre listesini bile oluşturmaya başladı.  Sık sık telefon görüşmeleri ile Trabzon’da yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip ediyor.

Öte yandan Bordo-mavili kulübün yönetim kurulu, bu akşam Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir araya geldi. Hem camianın önde gelenlerinin baskısı, hem de taraftarın son dönemde artan istifa istemi sonrasında yönetimin kulübün önünü açmak için böyle bir karar aldığı belirtildi.

KONGRE TARİHİ: NİSANIN İLK HAFTASI

Mevcut yönetimin devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmadığı ancak Asbaşkan Ahmet Çubukçu ile başkan yardımcısı Ali Rıza Egemen'in devam etmeyi düşünmediği öğrenildi. Genel kurulun Nisan ayının ilk haftasında yapılmasının planlandığı ifade edildi. Mevcut yönetim kurulunun Aralık ayında görev süresi sona eriyordu.

Kaynak: Fotospor

Etiket: TrabzonsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayınCanlı Skor