16 Aralık 2018, Pazar


> Trabzonspor > Kara tahtadaki sürpriz 11

Kara tahtadaki sürpriz 11

Yoğun maç ve idman programlarına rağmen, Rıza Çalımbay, tesislerdeki makam odasında kitap okumayı da ihmal etmiyor.


17 Şubat 2018 13:06

Kara tahtadaki sürpriz 11

Şu sıralar tecrübeli teknik adam iki kitabı bitirmeye çalışıyor.  Çalımbay’ın masasında iki kitap gördük.  Birisi Atatürk ile ilgili diğeri ise Aydın Menderes’in hayatını anlatan “Aydın Menderes’in Siyasi Kişiliği” isimli kitap.  Bu iki kitabı aynı arada okuyan Çalımbay daha çok tarih içerikli kitapları yeğliyor. Çalımbay, Yomra'daki Ongan sitesinde tek başına villada kalıyor.

ÇALIMBAY’A HER SABAH ORGANİK YUMURTA

Rıza Çalımbay’ın odasında sürekli olarak bir karton yumurta duruyor.  Yumurtalar Çalımbay’a, tesislerde çalışan bir görevli tarafından köyünde beslediği organik tavuklardan getiriyor. Çalımbay makam odasında tuttuğu yumurtaları her sabah kulübün aşçılarına kırdırıyor ve kahvaltıda yiyor.

ÇALIMBAY O İDDİAYI DOĞRULADI VE AÇIKLADI

Rıza Çalımbay’ın, “Neden geldim Trabzonspor’a?” dediği iddia ediliyordu… bu iddiaların doğru olduğu ama geldiği için değil, neden geç geldiği için yakındığı ortaya çıktı. Tecrübeli teknik adamın, “Trabzonspor’un başına sezon başında gelseydim. Ne böyle takım kurdururdum, ne de bu kadar para harcatırdım” yakındığı bildirildi.

ÇALIMBAY’IN TAHTASINDAKİ İLGİNÇ 11! SOSA YEDEK!

Rıza Çalımbay, Trabzonspor’da tam gün mesai yapıyor.  Saban 08:00’de geliyor çoğu zamanda çalışan personelden daha sonra tesisleri terk ediyor. Tecrübeli teknik adam sokağa da iniyor. Çalımbay’dan önce makam odasını Ersun Yanal kullanmış.  Çalımbay’ın ilk işi makam kendisine tahsis edildiğinde Yanal'dan kalma duvarda asılı futbolcuların teknik özellikleri ile ilgili notlarının olduğu tabelayı kaldırdı. Yerine tam masasının karşısında dev bir tahta koydurdu. Tahtaya yerli yapancı futbolcuların tümünün adını yazdı.  Dev tahtanın sağında ideal onbir, ideal onbirde yer alan oyuncuların hemen altında da alternatifleri yazılı…

Çalıbay’ın ideal 11’inde dikkat çeken notlar ise, Yusuf Yazıcı ideal 10 numara Jose Sosa yedeği. Castillo ideal 11’in sol açığı. Olcay Şahan yedeği. Abdülkadir ideal 11’İn sağ açığı. Yedeğinde ise soru işareti (?) yer alıyor. Altında üçüncü sırada ise Bero’nun ismi bulunuyor. Çalımbay’ın tahtasına ayırca Onazi’nin ismi Kucka’nın değil Okay’ın altındaki yedek oyuncu listesinde yazılı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: TrabzonsporEn Son Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Haberleri


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor