23 Haziran 2018, Cumartesi


> Futbol > Jose Sambade Beşiktaş'tan neden ayrıldı? Ortaya çıktı...

Jose Sambade Beşiktaş'tan neden ayrıldı? Ortaya çıktı...

Şenol Güneş, kontratı biten İspanyol hocaya devam edebilmesi için ücretinde %40 indirime gitmesi gerektiğini söyledi. Ancak Sambade, “Hedefimize ulaşmışken maaşımı düşüremem” dedi.


03 Haziran 2016 10:22

Jose Sambade Beşiktaş'tan neden ayrıldı? Ortaya çıktı...

Beşiktaş'ta son 3 sezonda kaleci antrenörlüğü yapan Jose Sambade Carreira ile yolların ayrılmasının sebebi ortaya çıktı. Farklı antrenman metodlarıyla bilinen dünyaca ünlü kaleci hocasının siyah-beyazlı kulüple sözleşmesi bitmişti. Teknik direktör Şenol Güneş, İspanyol çalıştırıcıyla sezon bitiminde bir görüşme yaptı.

Güneş, Sambade’ye “Öncelikle verdiğin emekler için sana çok teşekkür ediyorum. Çok iyi bir sezon geçirdik. İyi bir çalışma ortamımız vardı ve sorunsuz şekilde çalıştık diyebilirim. Seninle yine çalışmak isterim ancak ücretinde indirime gitmen gerekir. Maaşını diğer yardımcılarımla aynı seviyeye çekmemiz lazım” dedi.

‘SİZİ ANLIYORUM AMA...’

Sambade ise buna karşılık olarak, “Ben de size her şey için çok teşekkür ediyorum. Benim için de problemsiz ve keyifli bir sezon oldu diyebilirim ve sonunda şampiyonluk sevincini birlikte yaşamak çok güzeldi. Yeni sözleşme konusunda ise şampiyonluğa ulaşmışken, yani hedefimizi yakamışken maaşımı düşüremem.

Belki aynı şartlarla olabilir ama bu şartlarla kalamayacağım. 4-5 takımdan daha cazip teklifler aldım. Sizi anlıyorum, belki sizin açınızdan doğru olan bu olabilir ama kendime yeni bir yol çizeceğim” diyerek ayrılmayı tercih etti.

Yerine ilk aday Cordoba

Beşiktaş'ta Jose Sambade Carreira’nın yerine kimin geleceği henüz tam olarak netleşmedi. Ancak daha önce siyah-beyazlı takımın kalesinin koruyan Kolombiyalı Oscar Cordoba şu anda ilk aday durumunda. Bu konudaki son kararı Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş verecek.

Kaynak: Vatan

Etiket: Jose Sambade BeşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor