21 Şubat 2019, Perşembe


> Fenerbahçe > İşte yeni Fenerbahçe'nin dikkat çeken özellikleri

İşte yeni Fenerbahçe'nin dikkat çeken özellikleri

Phillip Cocu’nun yeni Fenerbahçe’sinde geçen sezona oranla gözle görülük değişikliler var…


23 Temmuz 2018 00:08

İşte yeni Fenerbahçe'nin dikkat çeken özellikleri

Fenerbahçe teknik direktörü Phillip Cocu maçı 16 gözle izleme konusunda sürpriz bir hamle yaptı… ilk kez Cumartesi akşam Feyenoord karşısında bu sistem devreye girdi. Buna göre Cocu ve yardımcısı kulübede beraber maçı izliyor. Cocu’nun üçüncü yardımcısı ise kulağındaki kulaklıkla maçı takip ediyor. Kulaklığa gelen bilgiler ise 4 ayrı tribünde oturan 4 yardımcısı ile maçı TV başında izleyen 5’inci yardımcısının takip ettiği istatistiki ve futbolcuların formlarının içine giydiği yeleklerden gelen efor bilgileri oluyor.  Cocu’nun kulübedeki yardımcısı bu bilgileri an be an Cocu’nun birinci yardımcısı ile paylaşıyor. Değerlendirme hemen yapılıyor, eksikler görülüp ona göre önlem alınıyor.

Cocu'nun Fenerbahçe'sinin dikkat çeken özellikleri

Phillip Cocu’nun yeni Fenerbahçe’sinde geçen sezona oranla gözle görülük değişikliler var… kaleden başlayıp en uçta forma giyen Giuliano’ya kadar her oyuncu üzerine birşeyler koymaya çalışıyor.

Volkan Demirel degaj atmamaya çalışıyor. Bekler kafayı kaldırmadan orta yapmıyor. Sıfıra inmek yerine, ceza sahasına girmeyi ve paslaşmayı tercih ediyorlar. Stoperler çıkabildikleri kadar önde oynuyorlar. Kendileri oyun kurmak yerine bu işi ön liberoya bırakıyorlar. Mehmet Topal’ın bile hiç geriye dönmeden oynaması dikkat çekiyor. Tecrübeli isim Valencia’da olduğu gibi zorlandığı anlarda topu kenarlara yayıyor. Elijf, Fenerbahçe’de geçen sezon olmayan 8 numaraya anlam kazandırmaya başladı. Box to box oyunu mükemmele yakın oynayan yıldız adayı böyle giderse 8 numara transferini de rafa kaldıracak gibi duruyor. Valbuena ile Alper’in değişmeli 10 numara ve kanat oyunları rakiplerin bu sezon kafasını karıştıracak gibi. Barış’ın her topu zorlaması da Cocu’nun kanat oyuncularından asıl beklentisini ortaya koyar cinsten. Görünen tek eksik forvet. Giuliano takımı önde tutamasa da, elinden geleni yapıyor. Forvet oynamaya alışmaya çalışıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: cocu, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın