18 Haziran 2018, Pazartesi


> Fenerbahçe > İşte van Der Wiel'in maliyeti

İşte van Der Wiel'in maliyeti

PSG'nin yeni teknik direktörü Unai Emery'nin kendisine "takımda kal" demesi ile menajeri Mino Raiola'yı Paris'e gönderen Gregory van der Wiel'de ipler kopma noktasına geldi...


25 Haziran 2016 13:33

İşte van Der Wiel'in maliyeti

İlk etapta sarı-lacivertli ekipten yılda 2.5 milyon euro (İtalyanlara göre 3.2 milyon euro garanti para) garanti para artı 500 bin euro'luk (800 bin euro bonus) maç başı bonus'u isteyen van der Wiel, 2 milyon euro da imza parası talep etmişti. Las Vegas'a gider gitmez van der Wiel'in menajeri Raiola, sarı-lacivertli kulübü aradı ve yıllık ücretine 500 bin euro zam istedi.

Yönetimden ister bu parayı imza parası, ister imaj hakkı, isterse de garanti ücret olarak göstermesini ama bu rakamı istediğini aktardı. Bu arad van der Wiel'de bir başka kriz ise Mino Raiola'da baş gösterdiş. İtalyan menajer kendi danışmanlık ücretini yüzde 15 üzerinden istedi. Bu da 1.5 milyon euro'ya tekabül etti. Kendi ücretinin de 6 taksitte 3 yılda ödenmesini şart koştu.

Ayrıca Türkiye'deki futbolcuların vergi ödemediğini belirten Raiola, yine van der Wiel'in yüzde 15'lik stopajının da kulüp tarafından ödenmesin talep etti. Ayrıca oyuncu için Boğaz manzaralı yıllık kirası da yaklaşık 250 bin euro olan bir villa istedi. Tüm bu rakamlar alt alta yazıldığında van der Wiel'e imza attırmanın bedeli Fenerbahçe için 5 milyon euro'yu buluyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Fenerbahçe, van Der WielHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor