18 Aralık 2018, Salı


> Beşiktaş > İşte Quaresma'nın Fenerbahçe'ye olan nefretinin sırrı

İşte Quaresma'nın Fenerbahçe'ye olan nefretinin sırrı

Quaresma’nın Fenerbahçe ile ne alıp vermediği var…


09 Mart 2018 01:25

İşte Quaresma'nın Fenerbahçe'ye olan nefretinin sırrı

Neredeyse tamamladığı bir derbi yok. İki taraf arasındaki geçmiş oldukça eski. Fenerbahçe Q7’yi 2009’da istedi. Aragones’in yerine o dönemde bir görüşme yapılan Paul Le Guen Portekizli oyuncuyu istedi. İngiltere’de bir görüşme dahi yapıldı.

Ertesi sene Portekizli, Yıldırım Demirören tarafından İstanbul’a getirildi. O dönem Aziz Yıldırım’ın popüler söylemi, “bir gün herkes Fenerbahçeli olacak” sözlerine ithafen Quaresma’ya,"Birgün herkes Beşiktaşlı olmasın, bırakın o ayrıcalık bizde kalsın" şapkası takıldı. İlk tohum o gün atıldı. 

Aslında Portekizli, Fenerbahçe’ye, “Bizim de çok kaliteli takımımız var. Ama Alex'le şampiyonluk çok daha kolay” diye mesaj bile göndermişti. Hatta Beşiktaş’tan ayrıldığı dönemde, Hikmet Çapanoğlu yönetiminde takımdan ayrı olarak çalışırken, soyunma odalarının kapılarını tekmelediği ve “en büyük Fenerbahçe" diye bağırdığı dahi iddia edilmişti.

Son dönemdeki gerginlik ise Aziz Yıldırım'ın, ''Quaresma bize gelmek istedi’' sözleriyle başladı. Portekizli buna, "Türkiye'de sadece Beşiktaş'ta oynarım. Birgün Beşiktaş beni istemezse Türkiye'den ayrılırım ve kariyerime başka bir memlekette devam ederim” cevabı verdi. İlk Fenerbahçe derbisinin bitiminde ise formasını çıkarıp F.bahçe tribünlerine gösterdi. Yetmedi, Fenerbahçe’nin kaybettiği 4-1’lik Braga maçından sonra "Tebrikler Braga" paylaşımı yaptı.

İlk yarıda oynanan ve kırmızı kart gördüğü Fenerbahçe maçı için Leipzig maçından sonra da, “Fenerbahçe maçında futbol oynamamız engellendi. Düşüncelerimi tam olarak söylemek istemiyorum. Ceza alabilirim. Futbol oynadığımızda neler yapabileceğimizi herkes biliyor” dedi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: BeşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayınCanlı Skor