21 Nisan 2018, Cumartesi


> Fenerbahçe > İşte madde madde Gökhan'ın Fenerbahçe'den kopma nedenleri!

İşte madde madde Gökhan'ın Fenerbahçe'den kopma nedenleri!

Aziz Yıldırım, Gökhan Gönül'ü "paragöz" olarak lanse edip taraftarın önüne atarken, asıl rakamlar ise bambaşka...


07 Haziran 2016 00:30

İşte madde madde Gökhan'ın Fenerbahçe'den kopma nedenleri!

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, Gökhan Gönül'ün istediği para için 3 gün içinde iki farklı açıklama yaptı... önce 2 milyon 750 bin Euro artı maç başı istediğini rakamın 3.5 milyon Euro olduğunu açıkladı. Pazar günü ise Gönül'ün istediği paranın maç başılarla birlikte 2 milyon 750 bin Euro garanti para artı 500 bin Euro da menajerlik ücreti olduğunu belirtti. Rakamı 3.5 milyon Euro'ya yuvarladı.

Fakat Yıldırım'ın Gökhan Gönül'ü "paragöz" olarak lanse edip taraftarın önüne atarken, asıl rakamlar ise bambaşka...

1. Tecrübeli futbolcu kendisi 1 milyon 720 bin Euro'ya oynarken yedeği Michal Kadlec'in kazandığı 2.3 milyon Euro'yu hep sorun etti. İlk görüşmede "en azından Kadlec kadar istiyorum" dedi.

2. Başkan Aziz Yıldırım, kendisi ile sadece bir kez görüştü. Bruno Alves ve Kadlec'le iki kez yüzyüze görüştü. Kadlec'e şu an kazandığı rakam üzerinden, 36 yaşına gelen Alves'e de Gönül'le aynı şartlarda 1+1 yıllık teklif yaptı.

3. Gönül'e teklif edilen 2 milyon Euro garanti paranın 300 bin Euro'luk kısmı ise yüzde 15'lik stopaj. Yani Gönül stopajnı ödediği taktirde bu kez garanti ücreti 1 milyon 720 bin Euro'dan, 1 milyon 700 bin Euro'ya düşüyor. Şu anda aldığından 20 bin Euro daha az. Bu Fenerbahçe yönetimin aldığı yeni karar. Yeni sözleşme yapılacak oyunculardan kendi stopajlarını ödemeleri isteniyor.

4. Fenerbahçe, Gönül'e maç başı 20 bin Euro teklif etti. Yepyeni bir şartla. Gönül eğer 40 maç oynayıp 40'ını da kazanırsa ancak 750 bin Euro kazanacak. Yani yeni dönemde maç başılar kazanılan maçlardan üzerinden ödenecek. Kayıplarda maç başı yok.

5. Gönül, Fenerbahçe ile Aziz Yıldırım'ın önerdiği şartlarda 2 milyon 750 bin Euro'dan 3 yıllık sözleşme imzalarsa 3 yıl için 8 milyon 250 bin Euro kazanacak. FIFA şartnamesine göre menajerlere yüzde 8 ila yüzde 18 arasında aracılık ücreti ödeniyor. Gönül'ün Ahmet Bulut'la anlaşması gereği menajerine yüzde 10 yani 825 bin Euro vermesi gerekiyor. Gönül, bu paranın 325 bin Euro'sunu kendi ödemeyi kabul etti, 500 bin Euro'sunu siz verin dedi. Kulüp bu paranın tamamının Gönül tarafından ödenmesini istedi. Yıldırım'ın "menajerlerle görüşmeyeceğim" sözlerinin altında da bu yatıyor.

6. Yıldırım kendisinden habersiz Ahmet Bulut'la görüşen İlhan Ekşioğlu'na sert çıktı. 3 Temmuz sürecinde kendisi ile hapis dahi yatan yöneticisinin, Bulut'a yaptığı 250 bin Euro'luk ek teklif için, "cebinizden ödersiniz ben karışmam" resti çekti.

7. Gönül birçok maçta sakat sakat oynadı. Sahaya çıkabilmek için yaptırdığı iğneler yüzünden sakat kalabileceği, vücudunun ilaca bağışıklık kazandığı ortaya çıktı. Omzu çıkık halde aylarca futbol oynadı. O dönemde "kahramansın" diyen Başkan, Trabzonspor maçından sonra Gönül'le sözleşme uzatmak için sadece bir kez görüştü. Herhangi esneme olmayacağını söyledi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: gökhan gönül, aziz yıldırımHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor