19 Haziran 2018, Salı


> Fenerbahçe > İşte İsmail Köybaşı gerçekleri!

İşte İsmail Köybaşı gerçekleri!

Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a gitmesinden sonra sezonun ikinci transfer bombayı patlattı.


13 Temmuz 2016 07:21

İşte İsmail Köybaşı gerçekleri!

Gökhan Gönül'ün Beşiktaş'a gitmesinden sonra sezonun ikinci transfer bombayı patladı... Siyah-beyazlıların 2009-10 sezonunda 5.5 milyon Euro'ya Gaziantepspor'dan aldığı 27 yaşındaki oyuncu Beşiktaş'ta para konusunda anlaşamayınca Fenerbahçe'nin yolunu tuttu.

Köybaşı'nın Fenerbahçe'ye gitme sürecinde Gönül'ün transferine benzer gelişmeler yaşandı. Caner Erkin'in Mart başında takımdan ayrılmasının netleşmesi üzerine Ali Yıldırım devreye girdi. O dönemde Mehmet Topal'ın takımda kalmasını için Batur Altıparmak ile görüşen Yıldırım, "İsmail'i Hasan Ali ile beraber kullanabiliriz" diyerek ilk ateşi yaktı. Aynı dönemde Ahmet Nur Çebi'nin, Caner, Gönül ve Topal'la görüşmeler yaptığının ortaya çıktığı günlerdi.

3.5 milyon TL'ye imza atmaya hazırdı

İsmail ile Beşiktaş aslında Euro 2016 öncesinde anlaşmıştı. Köybaşı, sakatlığı döneminde kendisine büyük yardımları olduğunu belirttiği Beşiktaş'tan ayrılmak istemediğini söylemişti. Geçen sezon 2 milyon TL'ye oynayan milli sol bek takımdaki ortalama olan 1.4 milyon Euro'ya imza atmaya hazır olduğunu söyledi.

Çebi ise bunun kendisine kazandığının 2 katından fazla bir rakam olacağını Başkan Fikret Orman'ın bunu onaylamayacağını söyledi. Maaşını yüzde 50 zamla 3 milyon TL'ye çıkarmayı teklif etti. Köybaşı ise bu rakamın 1 milyon Euro'yu bile bulmadığını belirterek, "3.5 milyon TL'ye imza atayım bari..." diyerek menajeri ile haber gönderdi.

Rest çekti

Çebi ise, "artık kimseye taviz yok. Rakamımız bu" resti çekti. Tam o sırada Gönül'le 1.7 milyon euro garanti para ve 2 milyon euro'luk imza parasıyla transfer gerçekleşince Köybaşı isyan etti. "O milli takımın sağ bekiyse, ben de sol bekiyim. Bana yarısını bile layık görmüyorsanız, demek ki beni istemiyorsunuz" diyerek 1.4 milyon Euro'dan aşağıya imza atmayacağı restini çekti.

İşte Köybaşı'nın Fenerbahçe'den alacağı rakam

Şekip Mosturoğlu ise Altıparmak'a, "İsmail'e yılda 1.4 milyon Euro, 1.5 milyon euro da imza parası. Gelsin hemen imza atsın" mesajı gönderdi. Altıparmak bu mesajı Başkan Fikret Orman'a götürdü, Köybaşı'nın Beşiktaş'ta kalmak istediğini iletti. Orman ise "hayırlı olsun" deyince film koptu, Pazartesi günkü açıklama yapıldı.

İsmail Köybaşı transferi için Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, menajer Batur Altıparmak ile hiç görüşmedi. Görüşmeleri Mart ayında Ali Yıldırım başlattı. Şekip Mosturoğlu sonlandırdı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: ismail köybaşı, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor