19 Haziran 2018, Salı


> Beşiktaş > İşte Gönül'ü Fenerbahçe'den koparan 5 neden

İşte Gönül'ü Fenerbahçe'den koparan 5 neden

Gökhan Gönül, Beşiktaş yönetimi tarafından İstanbul'a özel uçakla getirildi. İmza attırıldı. Aynı uçakla tatil yaptığı İzmir'e gönderildi.


02 Temmuz 2016 00:31

İşte Gönül'ü Fenerbahçe'den koparan 5 neden

Tecrübeli oyuncunun Beşiktaş'a transfer süreci ise oldukça alengirili geçti. Daha önce yaşanan "maddi" süreçle ilgili olarak 7 Haziran'da, tüm Türkiye'yi bilgilendirmiştil. Bu kez Gönül'ü Fenerbahçe'den koparan "manevi" nedenleri ortaya çıkarıyoruz.

Gökhan Gönül'ü Fenerbahçe'den kopuşa götüren "5 neden" ise belli oldu!

1. Galatasaray maçından sonra Volkan Demirel, Bruno Alves, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal'la bir araya gelen Başkan Aziz Yıldırım, "şampiyon olamazsak bunun bedeli ağır olur" sözlerini kullandı. Bu sözleri direkt Gönül'ün gözlerinin içine bakarak söyledi. Tecrübeli oyuncuyu suçladı.

2. Prim almak için sakat olmasına rağmen, milli takım kampına gitmekle suçladığı Gönül'ün kulüp doktoruna muayene olduğunu öğrenen Aziz Yıldırım, "bizim sahtekar orada mı?" diye sordu. Bu sözleri duyan Gönül şok oldu. Ayrılık fikri ilk o gün aklına düştü.

3. Trabzonspor maçından sonra Yıldırım, Gönül'le tek bir görüşme yaptı. Eline bir sözleşme tutuşturdu. "Git bunu avukatlarına incelet. Sonra da Şekip abinle (Mosturoğulu) bu işi hallet. İmzanı at. Bu parayı sana kimse vermez. Kıymetimi bil bak" dedi.

4. Gönül beğenmese de şartları kabul etmiş ve imza atmayı beklerken Başkan, "Biz Beşiktaş'tan Tümer'i aldık. Onlar da Gönül'ü alır. Ne var bunda" dedi. Sözleşme imzalamak için bekleyen Gönül bir şok daha yaşadı. Menajeri Ahmet Bulut'u aradı ve "Başkan 9 yılımı çöpe attı. Beşiktaş ne kadar ciddi. Yurt dışından gelen teklifleri değerlendirelim" dedi.

5. Yıldırım'ın bu çıkışını beklemeyen İlhan Ekşioğlu, Gönül'ü aradı. "O bir anlık ifade. Büyütme o kadar. Başkan seni seviyor" sözlerini kullanıp, milli oyuncuyu ikna etti. Fakat Başkan, Ercan Güven'e verdiği röportajda, "9 yılda 2 kez şampiyonluğu var" sözleri ile işi bitirdi. Gönül ayrılmaya o gün karar verdi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Fenerbahçe, Beşiktaş, Gökhan GönülHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor