20 Nisan 2018, Cuma


> Futbol > İşte Galatasaraylı futbolcuların istediği teknik direktör

İşte Galatasaraylı futbolcuların istediği teknik direktör

Aslan’ın bu sezon 4. teknik adamı olan Jan Olde Riekerink, oyuncularla güçlü bir iletişim kurdu, oynattığı futbolla yöneticilere de umut verdi. İdareciler, takım kaptanları ile bir toplantı yaparken herkes bu sezonki hataları söyledi gelecek için aklındakileri bir bir anlattı. Toplantıdan çıkan sonuç; oyuncular gelecek sezon da takımın başında Riekerink’i görmek istiyor.


13 Mayıs 2016 10:09

İşte Galatasaraylı futbolcuların istediği teknik direktör

Galatasaray Yönetimi teknik adam arayışını sürdürürken, oyunculardan gelen bir öneri planların güncellenmesine neden oldu.

Sezona şampiyon apoleti ile başlayan ancak üst üste gelen kötü sonuçlarla birlikte teknik adam sirkülasyonuna giren G.Saray’da 4. teknik adam olarak yedek kulübesine Jan Olde Riekerink oturdu. Kariyerinde bu seviyede takım çalıştırmamış olan ve alt yapılarda görev alan 53 yaşındaki çalıştırıcı, sarı-kırmızılıların tam da ‘çöktü’ dendiği dönemde görevine başladı.

Orhan Atik ile birlikte takımı yönetmeye başlayan Riekerink, üst üste gelen kötü sonuçlarla altk yapıya geri dönmesi planlanırken zaman içinde oyuncularla iyi bir diyalog kurdu.. İlk etapta skor olarak olumlu sonuçlar alınmasa da futbolun iyiye gitmesi herkese umut verdi. Oyuncularla yakından ilgilenen, alt yapı eğitimindeki bilgisi sayesinde bazı oyunculara durmaları gereken yerden, yapmaları gereken koşulara kadar detaylı bilgiler veren Riekerink, takıma da kendini bir hayli sevdirdi.

DİREKSİYON BAŞKAN ÖZBEK’TE

Gelecek sezon teknik direktör olarak takımın başına yeni bir isim bulmak isteyen ve bu yeni hoca ile birlikte Avrupa cezası sürecinde de en az maliyet ile bir takım kurup mali konularda rahatlamak isteyen başkan Özbek, görüşmelerini de buna göre yapıyor. Ancak sarı-kırmızılıların Avrupa’daki cezasının yanı sıra kadronun da yetersizliği nedeniyle transfer şart haline gelirken takımı inceleyen teknik adamlar da G.Saray’a pek de sıcak bakmamaya başladı.

İşte tam da bu süreçte oyunculardan gelen bir teklif yönetimin de aklını karıştırdı... Takımın kaptanları ile idareciler bir toplantı yaparken bu sezon yaşananlar ile bu sezonun hataları üzerine fikir alış verişinde bulunuldu. Burada Jan Olde Riekerink konusu da masaya yatırılırken Hollandalı çalıştırıcının artıları sıralandı ve gelecek sezon da yola onunla devam edilebileceği konuşuldu. Yöneticiler bu beklenmedik öneri karşısında şaşırırken bir diğer şaşırtıcı durum da her zaman ‘Sneijder’in hocası’ olarak adlandırılan Riekerink konusunda Sneijder’in sessiz kalarak bu konuda yorum yapmaması oldu.

FİNALDEN SONRA HOCA BELLİ

Yönetimin yeni hoca için arayışları sürerken oyuncuların Riekerink ile yola devam etmeye yeşil ışık yakmaları başkan Özbek’in de planlarında güncelleme yapmasına neden olurken 2 haftalık süreç içinde durumun netlik kazanacağı ve Türkiye Kupası finali sonrasında da gelecek sezon için bir açıklama yapılacağı öğrenildi.

Kaynak: Vatan

Etiket: Galatasaray Jan Olde Riekerink,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor