20 Haziran 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > İşte Fenerbahçe'nin yeni oyun planı

İşte Fenerbahçe'nin yeni oyun planı

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'ın "beyni" Mario Been, oyun planını belirledi...


06 Eylül 2016 01:47

İşte Fenerbahçe'nin yeni oyun planı

Fenerbahçe'de teknik direktör Dick Advocaat'ın "beyni" Mario Been, oyun planını belirledi... 4-3-3'e devam edilecek. Fakat sistem daha önce Hollanda'da Feyenoord'u, Belçika'da da Genk'le başarılı işler yapan Been tarafından modifiye edilmiş durumda. Sarı-lacivertliler ileri üçlüde Sow, van Persie ve Lens ile gol arayacak. van Persie üçlünün ortasında santrafor gibi görünse de Been, vatandaşını hücumdan önceki son pas sorumluluğunu verdi. 10 numara transferi yapılmadığı için sistemi modifiye eden Been, van Persie'yi 10.5 numara oynatarak vatandaşı Rinus Michel tarafından bulunan "Total Futbol" kavramına yeni bir boyut getirmeyi amaçlıyor.

van Persie yeni rolünden oldukça memnun

van Persie'de yeni görevinden oldukça memnun... gol atmaktan çok attırmayı, pas alandan çok, pas atan olmak Hollandalı oyuncuyu keyiflendirmiş durumda. Futbolunun sonbaharında şimdiye kadar yapmadığı bir iş üstlendiği ve Fenerbahçe kulübüne, Başkan Aziz Yıldırım'a ve özellikle de taraftara borcu olduğu için van Persie idmanların en çalışkan ismi.

Orta üçlü de neredeyse kesinleşti

Orta sahada yeteri kadar yaratıcı oyuncusu olmadığı için bu açığı hücum hattında oynayan van Persie'den 10.5 numara yaratarak aşmayı planlayan Mario Been, orta saha içinde farklı varyasyonlar üzerinde durmaya başladı. Dick Advocaat'ın yardımcısı olan Been'in kafasındaki ideal 11'de, Mehmet Topal ve Ozan Tufan'ın forması garanti. Son mevkii için Alper ve Salih arasında ise kıyasıya bir çekişme yaşanıyor. Alper ise yeteneklerinin yanı sıra savaşçı kimliği ile bu formaya en yakın isim olarak dikkat çekiyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: dick advocaat, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor