17 Ocak 2019, Perşembe


> Galatasaray > İşte Fatih Terim'in istediği takım!

İşte Fatih Terim'in istediği takım!

Antalya’da Igor Tudor’un idman şeklini değiştiren Fatih Terim, koşu mesafe oranları ile sprint oranları üzerine sistemini kurdu.


24 Ocak 2018 00:21

İşte Fatih Terim'in istediği takım!

Igor Tudor, Bruma ve Sneijder’i yaptırdığı ağır idmanlara ayak uyduramadıkları için göndermişti. Hatta iki oyuncu da, ''biz atlet miyiz? Futbolcu mu?'' diyerek tepki vermişti. Herkes Hırvat teknik adamın ''çok ağır idmanlar'' yaptırdığını iddia ederken, Kayserispor maçı sonrasında Fatih Terim, ''fiziksel olarak hala tam hazır değiliz. Bu düşüşü bekliyordum'' sözleriyle dikkat çekti.

Bu da akıllara Ünal Aysal döneminde Fatih Terim gittikten sonra yerine gelen Mancini’nin tecrübeli teknik adamı ''takımı çalıştırmamakla'' suçlamasını akıllara getirdi. O dönemde Mancini’ye cevap ise Terim’in kondisyoneri ABD’li Scott Pirri’den gelmişti. Pirri, ''Mancini yanlış biliyor. Biz çok koşan değil, çok fazla sprintli oyuncu için planlama yaptık'' sözlerini kullanmıştı. Terim’in de yeni dönemde çok koşan değil çok sprint yapan bir takım kurmak için çalışmalar yaptığı bildirildi.

Terim, çok koşan değil, çok fazla sprint atan takım istiyor

Antalya’da Igor Tudor’un idman şeklini değiştiren Fatih Terim, koşu mesafe oranları ile sprint oranları üzerine sistemini kurdu. Tecrübeli teknik adam, 9 bin metre koşan oyuncu için 20 sprint, 10 bin metre koşan oyuncu için 35 sprint hesaplamaları yaptı. Terim, 11 bin metre üzeri koşup, 25 sprint atan bir oyuncu yerine 10 bin civarında 35 sprintli oyuncu planlaması yaptı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fatih terim, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın