22 Ekim 2018, Pazartesi


> Beşiktaş > İşte Cenk'in transferini kilitleyen iki nokta

İşte Cenk'in transferini kilitleyen iki nokta

Beşiktaş'ın golcüsü Cenk Tosun'un Everton'a transferi yılan hikayesine döndü.


03 Ocak 2018 00:25

İşte Cenk'in transferini kilitleyen iki nokta

Cenk Tosun'un transferi Fikret Orman’ın daha önce çektiği restlere aldığı cevaplar yüzünden çıkmaza girdi... Ersan Gülüm ve Demba Ba’yı satarken ''tok satıcı'', Alvaro Negredo ve Mario Gomez’i alırken ''tok alıcı'' rolünü başarılı bir şekilde oynayan Orman, aynı şekilde Everton’ın karşısına çıkınca işler sarpa sardı.

Pazarlıklar 17 milyon Sterlin ile başladı. Orman rakamı yetersiz bulunca Everton, rakamı 19 milyon Sterlin’e yükseltti. Son rakamı ise 25 milyon Sterlin olarak belirlediler. Beşiktaş’ın istediği rakam ise 30 milyon Sterlin. Cenk’in transferi yaklaşık 5 milyon Sterlin’e takıldı.

İki taraf arasındaki pazarlıkları tıkayan ikinci nokta ise ödeme planı. Beşiktaş rakamın en az 6 ay içinde hesaba geçmesini istiyor. İlk kısım Ocak 31’e kadar, ikinci bölümün ise 31 Haziran’a kadar bitmesini talep ediyor. Everton ise FFP kurallarını Beşiktaş’ın önüne koyarak en azından 2 seneye bölerek 4 eşit taksit üzerinde duruyor.

Orman 40 milyon Euro'yu zorluyor

Fikret Orman, sezon başında Cenk Tosun için İngiliz Crystal Palace’ın 12.5 milyon Euro’luk teklifini ''Bu para çok az'' diyerek kabul etmedi. Hırvatistan maçında attığı golden sonra İstanbul’a getirdiği uçakta Tosun Paşa’ya ''Seni Dünya Kupası sonrasında 25 milyon Euro’ya satacağım'' demişti. Başkan, son olarak Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği performansın ardından milli yıldızın değerini 40 milyon Euro olarak belirlemişti.

Cenk Tosun, Everton için cebinden ödeme yapacak

Everton’da oynamak için tüm hazırlıklarını tamamlayan Cenk Tosun’dan ise sürpriz bir hamle geldi. Fikret Orman ve Şenol Güneş’le konuşarak karşısına çıkan bu fırsatı değerlendirmek istediğini belirten Tosun Paşa, görüşmelerin çıkmaza girmesi ise Güney Afrika’da bulunan Başkan Orman’a ulaştı. Aradaki 5 milyon Sterlin’lik farkın kendisi tarafından ödeneceğini iletti.

Cenk ayrıca menajerini de arayarak Everton kulübüne kendisini istiyorlarsa, 25 milyon Sterlin’i nakit ödemeleri için baskı kurmasını istedi.

Newcastle ve Crystal Palace hamlesi

Bu arada Fikret Orman’ın Cenk için Everton’la pazarlık yaparken, Newcsastle ve Crystal Palace’a haber göndermesi ters tepti. İki İngiliz ekibinin yöneticileri de Premier Lig takımlarının aralarında bulunan centilmenlik anlaşması kapsamında bir taraf resmi görüşmesini tamamlamadan diğer bir takımın aynı oyuncuya teklif yapmayacağını ilettiler.

Bu akşam 21.00'a kadar süre verdiler

Son olarak 21 milyon Sterlin ve 2019 Haziran’ında bitmek üzere 4 eşit taksitte ödeme planı sunan Everton, Beşiktaş’a restini çekti. İngiliz ekibi siyah-beyazlılara rakamlarının ve sürecin bu şekilde işleyeceğini herhangi yeni bir teklif olmayacağını, 24 saat süreleri olduğunu iletti. Everton’lı yöneticiler ayrıca siyah-beyazlılara bugün 21:00’e kadar süreleri olduğu restini çekti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: cenk tosun, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor