10 Aralık 2016, Cumartesi
> Avrupadan Futbol > İşte birinci ön eleme maçlarının sonuçları

İşte birinci ön eleme maçlarının sonuçları

UEFA Avrupa Ligi'nde birinci ön eleme turunda ilk maçlar oynandı.


01 Temmuz 2016 12:10


Avrupa futbolunun kulüpler düzeyinde iki numaralı organizasyonu UEFA Avrupa Ligi'nde 2016-2017 sezonu birinci ön eleme turunda 43 maç oynandı.

Osmanlıspor'un muhtemel rakiplerinin karşı karşıya geldiği maçta Gürcistan temsilcisi Chikhura, Moldova ekibi Zimbru'yu deplasmanda 1-0 yenerek tur için avantaj elde etti. Her iki takım da mücadeleyi kırmızı kartlar nedeniyle onar kişi tamamladı.

Türkiye'den Atiker Konyaspor'un doğrudan, Medipol Başakşehir'in üçüncü ön eleme turu, Osmanlıspor'un ise ikinci ön eleme turundan katılacağı UEFA Avrupa Ligi birinci ön eleme turu ilk maçlarında alınan skorlar şöyle:

Dila (Gürcistan) - Shirak (Ermenistan): 1-0

Aktobe (Kazakistan) - MTK Budapeşte (Macaristan): 1-1

Admira Wacker (Avusturya) - Spartak Myjava (Slovakya): 1-1

Ventspils (Letonya) - Vikingur (Faroe Adaları): 2-0

Santa Coloma (Andorra) - Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan): 1-3

Bokelj (Karadağ) - Vojvodina (Sırbistan): 1-1

Videoton (Macaristan) - Zaria Balti (Moldova): 3-0

Banants (Ermenistan) - Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi): 0-1

Trakai (Litvanya) - Nömme Kalju (Estonya): 2-1

Levadia Tallinn (Estonya) - HB Torshavn (Faroe Adaları): 1-1

Balzan (Malta) - Neftçi (Azerbaycan): 0-2

Sloboda (Bosna Hersek) - Beitar Kudüs (İsrail): 0-0

Atlantas (Litvanya) - HJK (Finlandiya): 0-2

Dinamo Minsk (Belarus) - Spartaks Jurmala (Letonya): 2-1

Slavia Sofya (Bulgaristan) - Zaglebie Lubin (Polonya): 1-0

AIK (İsveç) - Bala Town (Galler): 2-0

Europa (Cebelitarık) - Pyunik (Ermenistan): 2-0

Göteborg (İsveç) - Llandudno Town (Galler): 5-0

Gebele (Azerbaycan) - Samtredia (Gürcistan): 5-1

Differdange 03 (Lüksemburg) - Cliftonville (Kuzey İrlanda): 1-1

Midtjylland (Danimarka) - Süduva (Litvanya): 1-0

Zimbru (Moldova) - Chikhura (Gürcistan): 0-1

Kukesi (Arnavutluk) - Rudar Pljevlja (Karadağ): 1-1

AEK Larnaka (Kıbrıs Rum Kesimi) - Folgore (San Marino): 3-0

Vaduz (Liechtenstein) - Sileks (Makedonya): 3-1

Odds (Norveç) - Mariehamn (Finlandiya): 2-0

Siroki Brijeg (Bosna Hersek) - Birkirkara (Malta): 1-1

Maccabi Tel-Aviv (İsrail) - Gorica (Slovenya): 3-0

Beroe (Bulgaristan) - Radnik (Bosna Hersek): 0-0

Domzale (Slovenya) - Lusitans (Andorra): 3-1

NSI (Faroe Adaları) - Shakhtyor (Belarus): 0-2

Teuta (Arnavutluk) - Kairat (Kazakistan): 0-1

Connah's Quay Nomads (Galler) - Stabaek (Norveç): 0-0

Spartak Trnava (Slovakya) - Hibernians (Malta): 3-0

La Fiorita (San Marino) - Debrecen (Macaristan): 0-5

Cukaricki (Sırbistan) - Ordabasy (Kazakistan): 3-0

Linfield (Kuzey İrlanda) - Cork City (İrlanda Cumhuriyeti): 0-1

Aberdeen (İskoçya) - Fola (Lüksemburg): 3-1

Hearts (İskoçya) - Infonet (Estonya): 2-1

Shkendija (Makedonya) - Cracovia (Polonya): 2-0

Shamrock Rovers (İrlanda Cumhuriyeti) - RoPS (Finlandiya): 0-2

Breidablik (İzlanda) - Jelgava (Letonya): 2-3

KR Reykjavik (İzlanda) - Glenavon (Kuzey İrlanda): 2-1

UEFA Avrupa Ligi'nde birinci ön eleme turunda ilk maçlar, TSİ 00.00'da başlayan Valur-Brondby müsabakasıyla tamamlanacak.

Kupada rövanş karşılaşmaları 5, 6 ve 7 Temmuz tarihlerinde oynanacak.



Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


EN SON HABERLER
Beşiktaş'ta korkutan patlama!