18 Haziran 2018, Pazartesi


> Beşiktaş > İşte Beştepe'deki buluşmanın perde arkası!

İşte Beştepe'deki buluşmanın perde arkası!

18 başkan, Kulüpler Birliği Başkanı Gümüşdağ’ın çabasıyla uzun yıllar sonra ilk kez bir araya gelip Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na çıktı. Gözler 5 buçuk yıldır bir araya gelmeyen Recep Tayyip Erdoğan ile Aziz Yıldırım’ın üzerindeydi.


31 Ağustos 2016 13:01

İşte Beştepe'deki buluşmanın perde arkası!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kulüpler Birliği heyetini kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleşen buluşmaya Süper Lig ekiplerinin tamamı başkan düzeyinde katıldı.

1 saat 10 dakika süren görüşmeye, Geçlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Süper Lig’de temsil edilen 18 kulübün başkanıyla, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, TFF Başkanı Yıldırım Demirören katıldı. Böylece tüm başkanlar yıllar sonra ilk kez, Kulüpler Birliği Başkanı Gümüşdağ’ın çabalarıyla bir araya gelmiş oldu.

MADALYA SIRALAMASI ÜZÜYOR

Görüşmede söz alan Gümüşdağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, birlik ve beraberlik içinde firesiz olarak huzuruna geldiklerini söyledi. Kulüpleri bir arada bulmaktan çok memnun olduğunu söyleyen Erdoğan da, kulüp başkanlarından amatör sporlara daha çok ilgi göstermelerini isteyerek, “Böylece olimpiyatlarda daha başarılı oluruz. Daha küçük ülkelerin Türkiye’den fazla madalya almasına üzülüyorum” dedi.

Konuşmalar sonrası Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tasarladığı, Kulüpler Birliği’nin ise destek verdiği yasa tasarısı Cumhurbaşkanı’na sunuldu. Amatör sporlara yapılan yatırımların vergiden düşülmesine olanak sağlayan tasarı konusunda Bakan Kılıç, “Kulüplerle aynı fikirdeyiz” dedi. Erdoğan’ın da onayıyla tasarının bir an önce yasalaşacağı belirtildi. Erdoğan, deplasman yasağının kalkmasından duyduğu memnuniyeti de aktardı ve valiliklere güvenlik için talimat verileceğini ifade etti. İşte Beştepe'deki buluşmanın perde arkası

EJDERHAYI YARALI BIRAKAMAYIZ!

Basına kapalı gerçekleşen Kulüpler Birliği’ni kabulünde Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkanların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Erdoğan, “Nice zaferlerle dolu geleceğe rabbim bizleri kavuştursun. Sıkıntılı bir dönemden geçtiğimiz hepimizin malumudur ama bu dönemi hayırlısıyla inşallah atlatıyoruz, atlatacağız” dedi.

Özellikle bu süreçte birçok terör örgütüyle mücadele verildiğini belirten Erdoğan, “Bu terör örgütleriyle geniş alanda sürdürdüğümüz mücadeleyi başarıyla sonuçlandıracağımıza inanıyorum. FETÖ ile mücadelemiz sonuna kadar sürecek. Ejderhayı yaralı bırakamayız” diye konuştu.

“AZİZ BEY UZAKTA DURMAYIN”

Dünkü zirvede gözler 5 buçuk yıldır bir araya gelmeyen Recep Tayyip Erdoğan ile Aziz Yıldırım’ın üzerindeydi. 3 Temmuz sonrası uzun yıllar görüşemeyen ikilinin ilk buluşmalarında sıcak bir tokalaşma yaşandı. Toplantıda kulüpler başkanları söz alırken Yıldırım’a sıra geldiğinde ne söyleyeceği merakla bekleniyordu. Özetle, F.Bahçe’nin 3 Temmuz’dan beri FETÖ yapılanması ile mücadele ettiğini, çok zorlu ve acılı günler yaşadığını belirten Yıldırım, Erdoğan’ın bu mücadelesinde yalnız bırakıldığını ve bu nedenle etkili bir mücadele olmadığını söyleyen Yıldırım’ın bu sözlerini Erdoğan da onayladı ve Yıldırım’a teşekkür etti. Erdoğan bu memnuniyetini toplu fotoğraf çekiminde de gösterdi. Kendisinden uzakta duran Yıldırım’a seslenerek “Aziz Bey uzakta durmayın” diyerek yakın durmasını rica eden Erdoğan’ın bu sözleri sıcak havayı daha da arttırdı. İkili arasındaki bu dostluk havası daha sonra özel görüşmede de sürdü.

FENERBAHÇE İLE ZİRVE

Kulüpler Birliği toplantısının ardından bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Aziz Yıldırım üçlü bir zirve gerçekleştirdi. Bu zirvede de yaşananların değerlendirilmesi yapıldı ve futboldaki FETÖ yapılanması masaya yatırıldı. Yaklaşık 45 dakika süren bu zirvenin ardından bu kez sıra Fenerbahçe yöneticilerinin katılacağı toplantıya geldi. Mahmut Uslu, Ali Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu’nun da yer aldığı bu görüşmede yine geçmişte yaşanılanlar ve FETÖ operasyonu kapsamında futbolda yapılması gereken temizlik konuşuldu.

Kaynak: Hürriyet

Etiket: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aziz YıldırımHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor