23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Diğer Sporlar > İstanbul'da kendo turnuvası

İstanbul'da kendo turnuvası

Japonya'nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kendo turnuvası düzenlendi.


09 Mayıs 2016 13:09

İstanbul'da kendo turnuvası

Japonya'nın İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen kendo turnuvası yapıldı.

İstanbul'da Japonca dil eğitimi veren tek lise olan İTO Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi'nde düzenlenen turnuva öncesinde Japonya Kendo Federasyonunun hediye ettiği 21 adet kendo takımı, Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara tarafından Türkiye Kendo Derneğine düzenlenen törenle takdim edildi.

Burada açıklamada bulunan Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, kendo sporunun Türkiye'de yaygınlaşmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen organizasyona katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ehara, "Kendo, bu tür malzemeler olmadan yapılması çok zor bir spordur. Dolayısıyla bu malzemelerin Japonya'dan gönderiliyor olması buradaki sporcular için büyük anlam ifade ediyor. Gönderilen malzemelerin bu sporun mümkün olduğunca çok kişiye ulaşması aşamasında çok etkisi olacaktır diye düşünüyorum." dedi.

Turnuvanın ardından Japonya'nın İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını verdi.

Kendo sporu

Kendo, kökeni Japonya olan bir Uzak Doğu kılıç kullanma sanatıdır.

Kılıç anlamına gelen "ken" ile yol anlamına gelen "do" kelimelerinin birleşimden oluşmuştur. Kendo, zaman içinde kenjutsu tekniklerinin modernize edilip yumuşatılmasıyla günümüzde bir spor olarak yapılmaktadır.

Etiket: Kendo, İstanbulHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor