20 Ocak 2019, Pazar


> Dünyadan Futbol > İran'dan 2018 FIFA Dünya Kupası kura çekiminde 'cinsellik derecesinin düşürülmesi' çağrısı

İran'dan 2018 FIFA Dünya Kupası kura çekiminde 'cinsellik derecesinin düşürülmesi' çağrısı

Rusya'da yapılacak 2018 Dünya Kupası grup kura çekiminde Rus spor gazetecisi Mariya Komandnaya’nın sunucu olacağını öğrenen binlerce İranlı futbolseverin kendisinden fazla açık giyinmemesini rica ettiği öğrenildi.


30 Kasım 2017 20:40

İran'dan 2018 FIFA Dünya Kupası kura çekiminde 'cinsellik derecesinin düşürülmesi' çağrısı

FIFA, Moskova'da 1 Aralık'ta yapılacak olan Dünya Kupası kura çekiminde görev alacak sunucuların dünya futbol tarihinin en büyük yıldızlarından Garry Lineker ve Rus spor gazetecisi Mariya Komandnaya olacağını açıkladı.
Almanya’da yayınlanan Bild gazetesinin haberine göre bunun üzerine binlerce İranlı futbolsever, kadraja açık giyinen kadının girmesiyle dini gerekçelerle yayını kestiği bilinen İran devlet televizyonu IRIB’in bunu 2018 Dünya Kupası grup kura çekiminde da yapabileceği endişesiyle Rus spor sunucusu Komandnaya’ya fazla 'seksüel' giyinmemesi için çağrı yaptı.

Instagram’da yazan bir futbolsever, “Lütfen, uygun giysi seçerek, tüm seremoniyi izleyebilmemize yardımcı ol” ifadelerini kullandı.

Bu çağrıyı yanıtsız bırakmayan Komandnaya, ‘terbiyeli’ bir şekilde giyinme sözü verdi. Şimdiyse, Rusya’daki törenin Suudi Arabistan’dan da izleneceği dikkate alındığında, Mariya’nın giysisinin yayınların kapatılmaması için yeterli olup olmayacağı merak konusu.

Kaynak: SputnikHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın