23 Haziran 2018, Cumartesi


> Galatasaray > İngiliz FFP uzmanı avukattan Galatasaray'a sert sözler

İngiliz FFP uzmanı avukattan Galatasaray'a sert sözler

Field&Fisher&Waterhouse'da FFP uzmanı avukat Daniel Geey, Galatasaray'ın mali yapısı hakkında açıklamalarda bulundu.


11 Ağustos 2016 00:13

İngiliz FFP uzmanı avukattan Galatasaray'a sert sözler

Galatasaray'da futbolun yeni patronu Levent Nazifoğlu, gazetecilerin gözlerinin içine baka baka yaptıkları maliyetli transferleri savundu. Finansal fair-play kuralları gereği UEFA'nın kendilerine getirdiği yasak için ''O başka, bu başka'' anlamına gelen ifadeler kullandı.

Nazifoğlu'na göre UEFA, Galatasaray'a finansal fair-play kurallarına uymadığı için bir ceza vermiş ve personel harcamalarının 65 milyon Euro'da sabit tutulmasını istemişti. Bu doğru fakat UEFA'nın finansal fair-play kuralları gereği bir ''ana kural'' ise hala gündemde.

Galatasaray'ın bu sezon Avrupa'ya gidememe cezası alması bu kuralın ortadan kalktığı anlamına gelmiyor. Şu ana kadar 11 milyon Euro harcayan ve en az 2-3 oyuncu daha alması gündemde olan Galatasaray'ın 15 milyon Euro'ya kadar çıkan bir harcama daha yapması gündemde.

2016 yılında kar açıklanacağının UEFA'ya bildirilmesine rağmen Mayıs ayı itibariyle 34 milyon Dolar zarar açıklayan ve 2015/16, 2016/17 ve 2017/18 sezonları için maksimum 30 milyon Euro zararın üzerine çıkamayacak olan Galatasaray borcunun üzerine borç ekliyor. Galatasaray bu sezon Avrupa'da yer almadığı için transfer edilen oyuncuların UEFA'nın esame listesine eklenmesi gibi bir sıkıntısı yok.

Independent gazetesiden Ian Herbert aracılığıyla Field&Fisher&Waterhouse'da FFP uzmanı avukat Daniel Geey'in Galatasaray konusundaki görüşlerini aldık. Geey'in o sözleri:

''Hiçbir yönetici bu açıklamayı yapamaz. Eğer böyle bir açıklama varsa, 'ben UEFA'nın finansal fair-play kurallarını umursamıyorum' demektir. Hele ki bu takım Galatasaray'sa... daha cezasını çekmeye başlamadı bile. Bu şekilde harcamalar devam edecek olursa, 2018/19 sezonunda Galatasaray'ı çok daha ağır, geri dönülemez, uzun süre Avrupa'nın dışında bir cezayla yüzyüze bırakır. Size tavsiyem şu anda görev yapan yönetimin süresini incelemeniz.'

Kaynak: Fotospor

Etiket: ffp, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor