22 Eylül 2018, Cumartesi


> Galatasaray > İlkokul mezunu olmayan Gomis kral

İlkokul mezunu olmayan Gomis kral

Galatasaray’ın “Kara Panteri” Bafe Gomis çalışmanın bir insanın hayatında ne kadar önemli olduğunun mükemmel bir örneği.


19 Eylül 2017 09:04

İlkokul mezunu olmayan Gomis kral

Senegal’den 10 kişilik ailesiyle Fransa’ya göçen Gomis 9 yaşında okulu bıraktı. Ardından kendi başına hem çalışıp, hem de futbol oynarken özel eğitimlerle de kendini geliştirdi.

“Bir futbolcudan daha fazlası olmayı isterim. Hayatımda bir şey için pişmanlık duymam gerekirse bu okulu bırakmamdır” diyen Gomis, futbol ve idmanlar dışında kalan her fırsatta okuyarak kendisini geliştirmeye devam ediyor.

GOMIS: GAMEIRO, GIGNAC, MODESTE, GERMAN VE GIROUD’YA RAKİP

Çift forvetle oynayan Fransa Milli Takımı’nın birinci forvetleri Kylian Mbappe ve Antoine Griezmann, yedekleri ise Alexander Lacazatte. Valbuena ile yaşadığı seks kasedi krizi nedeniyle Karim Benzema’ya forma verilmeyen ortamda 4’üncü forvet için 5 aday çekişiyordu. Gameiro, Gignac, Modeste, Germain ile Olivier Giroud’un yanına Bafe Gomis de eklendi.

Gelen bilgilere göre Gomis’in Ekim ayı içinde oynanacak Bulgaristan ve Belarus maçlarının kadrosuna çağrılma ihtimali yok.

Türkiye Ligi maçlarının yayımlandığı Fransa’da yapılan yorumlar da ise Gomis’in aynı performansını devam ettirmesi durumunda Didier Deschamps tarafından 30 veya 32 kişiden oluşacak Dünya Kupası’nın geniş kadrosuna davet edilecek. Daha sonra Rusya’ya gidecek 23 kişi arasında olması ise kendisine kalacak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor