24 Mayıs 2018, Perşembe


> Spor Toto Süper Lig > İlker Meral hakemliği bıraktı

İlker Meral hakemliği bıraktı

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, 2016­-2017 Sezonu'nda görev yapacak Hakem ve Yardımcı hakem kadrolarını belirlerken kendisine yer verilmeyen ünlü hakem mesleği bıraktı.


14 Temmuz 2016 20:38

İlker Meral hakemliği bıraktı

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, 2016­-2017 Sezonu'nda görev yapacak Hakem ve Yardımcı hakem kadrolarını belirlerken İlker Meral'a yer vermedi. Bu gelişme üzerine ne yapacağı merak konusu olan Meral'e Fotospor yazarı Özcan Oal ulaştı. Meral, Oal'a hakemlik mesleğini bıraktığını açıkladı.

Neler olmuştu?

Geçtiğimiz sezon birçok eleştirilen karar imza atan ve Spor Toto Süper Lig 31. haftasında oynanan Kasımpaşa­Osmanlıspor maçında Webo'nun kafa vuruşu sonrasında Kasımpaşalı savunma oyuncusu Omeruo'nun kafasına çarpan topu "elle müdahale" olarak belirleyen İlker Meral çok tartışılmıştı...

MAKSİMUM YAŞ SINIRI 45

Bu karşılaşmanın ardından son 3 haftada görevlendirilmeyen hakemin adının listede bulunmaması sonrasında TFF'nin de İlker Meral'ın kariyerine son verdiği gözler önüne serildi. Klasman hakemliğine düşen 12 Kasım 1971 doğumlu Meral, burada maksimum yaş sınırı 45 olduğu için hakemliğe devam edemeyecek.

"YANILDIM, ÜZGÜNÜM"

Verdiği hatalı kararla Kasımpaşa'nın galibiyetini engelleyen hakem Meral, ­hatası sonrası, "Webo kafayı vurduktan sonra top Omeruo'nun yüzüne çarptı. Bulunduğum açıdan topun oyuncunun eline temas ettiğini zannettim. Ancak yanıldım, üzgünüm" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Özcan Oal - FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor