22 Mayıs 2018, Salı


> Osmanlıspor > 'İkinci müsabaka daha ciddi ve değerliydi'

'İkinci müsabaka daha ciddi ve değerliydi'

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Nomme Kalju maçını kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.


04 Ağustos 2016 23:16

'İkinci müsabaka daha ciddi ve değerliydi'

Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Nomme Kalju maçını kazanmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Akçay, 2-0 kazandıklarını karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, 2 ayaklı müsabakalarda 1-0’lık galibiyetin yeterli bir skor olmadığını belirterek, "İkinci müsabakanın daha ciddi ve değerli olduğunu vurguladık. İlk yarı itibarıyla takım, topun arkasında iyi durarak rakibe tehdit oluşturdu. İkinci yarı performansımızın birazını kaybettik ve ilk devrenin gerisinde kaldık. Kazanmak güzel. Önümüzde gruplara kalma süreci var." dedi.

Takımın geldiği nokta açısından oyuncularını kutladığını anlatan Akçay, "Her şeyden önemlisi ligde yapacaklarımız. Bizim için her zaman lig öncelikli." diye konuştu. Badou Ndiaye’nin sağlık durumuyla ilgili de açıklama yapan Akçay, oyuncunun durumunun kontrolden sonra netleşeceğini belirterek, "Sırtında bir ağrı var. Dönüşte takım 2-3 gün izin yapacak. İzin dönüşünde MR’nı çektirip, kontrollerini yaptırdıktan sonra durumu netleşecek." ifadelerini kullandı.

Osmanlısporlu futbolcu Dzon Delarge ise teknik direktörlerinin hafta boyunca maçın zor geçeceğini söylediğini anlatarak, "Hocamız, ilk maçtaki performansın önemli olmadığını ve ilk karşılaşmayı kaybetmiş gibi oynamamız gerektiğini söyledi. İlk yarıda bu performansı sahaya koyduk ve gol attık. Mutluyuz. Play-off’taki rakibimizi düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Nomme Kalju cephesi

Nomme Kalju Teknik Direktörü Sergei Frantsev, Osmanlıspor’a bir sonraki turda başarılar diledi. Golü çok erken yedikleri için planlarının bozulduğunu anlatan Frantsev, "0-0’lık skoru koruyabilseydik golü bulacağımızı düşünüyorduk. Ne yazık ki yapamadık. Fazla istekten kaynaklanan sorun vardı. Çocuklar hemen gol atmak istediler. Bu istek negatifliğe neden oldu. Oyuncularımız, göze hitap eden bir oyun oynamadı" diye görüş belirtti.

Etiket: Osmanlıspor, Mustafa Reşit AkçayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor