25 Mayıs 2018, Cuma


> Fenerbahçe > İhsan Kalkavan o iddialara ateş püskürdü!

İhsan Kalkavan o iddialara ateş püskürdü!

3 Temmuz şike sürecinin içinde yer aldığı iddia edilen ve FETÖ örgütünün önemli isimleri arasında gösterilen Beşiktaş eski yöneticisi İhsan Kalkavan'dan sürpriz açıklamalar geldi.


15 Ağustos 2016 00:09

İhsan Kalkavan o iddialara ateş püskürdü!

3 Temmuz şike sürecinin içinde yer aldığı iddia edilen ve FETÖ örgütünün önemli isimleri arasında gösterilen Beşiktaş eski yöneticisi İhsan Kalkavan'dan sürpriz açıklamalar geldi. Armatör olan Kalkavan, Deniz Haber Ajansı'nın sorularını yanıtlarken, Aziz Yıldırım'ı cezaevinde 3 kez ziyaret ettiğini açıkladı. Kalkavan, "Aziz kardeşimin hiç bir suçu olmadığı halde cezaevinde olması beni çok üzüyordu. Hatta cezaevinde ziyaretimde çok duygusallaştığımdan dolayı ağlarken,  Aziz kardeşim beni teselli ediyordu. 'Takma kafana bunlarda geçer' diyordu ama ben çok üzülüyordum" dedi.

Kalkavan, geçen yıl Aziz Yıldırım'la konuştuğunu ve "Türkiye'de tüm televizyonlarda, cemaat Aziz Yıldırım'dan 50 milyon dolar himmet istedi. Aziz Yıldırım cemaate bu parayı vermediği için kumpas kuruldu diye haberler yapılıyor. Sukut ikrardandır. Senden cemaat adına kim para istediyse, çık açıkla. Kamuoyunda bu parayı İhsan Kalkavan istedi şeklinde bir algı oluşuyor' dedim. Bunun üzerine Aziz Yıldırım'da 'İhsan böyle şeylere kafanı takma. Her dedikoduya laf yetiştirecek halim yok. Milletin dedikoduları ile uğraşacak değilim. Bunlar boş şeyler' diye konuştu" diyerek bir başka iddiaya açıklık getirdi.

Aziz Yıldırım'ın avukatı Faik Işık'ı işaret ederek, "Şimdi de Aziz Yıldırım'ın avukatı olduğunu söyleyen biri çıkıyor, 'Bir gün İhsan Kalkavan ile Aziz Yıldırım uçakta beraber gelirken, Aziz Yıldırım Fethullah Gülen'e küfür ediyor, İhsan Kalkavan'da bunu Fethullah Gülen'e yetiştiriyor ve Aziz Yıldırım'a kumpas kuruluyor' diye açıklama yapıyor. Böyle çocukça şeyler olabilir mi? Bu olay alçakça bir iftiradır. Benim işim gücüm yok, "Aziz Kardeşim" diye hitap ettiğim can dostuma böyle saçma sapan bir kumpas kuracağım. Sonra bunu Fethullah Gülen'e yetiştireceğim. Farz edelim böyle bir olay oldu! Fethullah Gülen bana sormaz mı "Senin böyle arkadaşların var. Senin yanında bana küfür ediyorlar sende onlarla nasıl arkadaşlık kuruyorsun" demez mi? Ben 2005 yılından 2013 yılına kadar olan 8 yıllık sürede 4 kez Pensilvanya'ya gittim. Gittiğim her defasında Fethullah Gülen ile en fazla 15 dakika görüşmüşümdür. 17-25 Aralık hadisesinden sonra Pensilvanya'ya hiç gitmedim. Devletimizin istihbarat örgütü var. Bunu rahatlıkla görebilir. Hiç bir kimse "17-25 Aralık'tan sonra İhsan Kalkavan Pensilvanya'ya gitti' diyemez" açıklamasında bulundu.
 

Kaynak: Deniz Haber Ajansı

Etiket: ihsan kalkavan, aziz yıldırımHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor