23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Diğer Sporlar > Hüsnü Sarı unvan maçını bekliyor

Hüsnü Sarı unvan maçını bekliyor

Dünya şampiyonluğu ve Avrupa üçüncülüğü bulunan Bursalı milli kick boksçu Hüsnü Sarı, Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği (WAKO) tarafından düzenlenecek turnuvada 71 kilodaki unvanını elinde tutmak için çalışmalarını sürdürüyor.


04 Mayıs 2016 12:20

Hüsnü Sarı unvan maçını bekliyor

Milli sporcu, yaptığı açıklamada, 71 kiloda dünya şampiyonluğu kemerine sahip olduğunu hatırlatarak, "Tarih şu an için tam belli değil, resmi açıklama gelmedi ama maçın haziran, temmuz gibi olmasını bekliyoruz. Ciddi bir hazırlık dönemi geçirmem gerekiyor." dedi.

12 ülkeden sporcuların katılımıyla gerçekleştirilecek organizasyonun sonunda, en yüksek puanı alacak kick boksçuyla karşılaşacağını anlatan Hüsnü Sarı, şunları söyledi:

"Kilomuzda eşleşmeler yapıldı. 12 ülkeden sporcuların katılacağı organizasyonda elemeler yapılacak, bunların arasından da en yüksek puanı alanlar benimle dövüşmeye hak kazanacak. Bir sürpriz olmazsa Fransız Edouard Bernardou ya da Rus Shamil ile karşılaşacağımı düşünüyorum. Günde toplam 4 saatlik çift antrenman programıyla çalışmam gerekiyor. İyi hazırlanıp kemerimi korumayı, Bursa ve Türkiye’ye yeni bir gurur yaşatmayı düşünüyorum."

"Bu kemeri benden kimse alamayacak"

Kick boksu çok sevdiğini ve yaşamını ona göre düzenlediğini ifade eden Hüsnü Sarı, "Allah can sağlığı verdiği sürece bu kemeri benden kimse alamayacak. Türk milletinin sorumluluğu, onuru ve gururu benim omuzlarımda. Sevenlerime, büyüklerime, hocalarıma ve milletime verilmiş bir sözüm var. Şampiyonluk yine benim olacak." ifadelerini kullandı.

Sarı, çalıştığı hastanede iş yoğunluğundan dolayı zaman zaman antrenman yapabilmek için izin almakta sıkıntı çektiğini belirtti. Milli sporcu, iyi bir hazırlık dönemi geçirmek için haftanın 6 günü sabah 2 saatlik koşu ve akşam da 2 saatlik salon çalışması yapması gerektiğini sözlerine ekledi.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor