18 Haziran 2018, Pazartesi

> Ufuk Er > HEYECANLIYIM... UMUTLUYUM...
Ufuk Er

HEYECANLIYIM... UMUTLUYUM...

19 Haziran 2016 15:12

Şampiyonada 2. maçlar da tamamlandı ve sıra artık 3. ve son final maçlarında. 2. maçlar sonunda evine dönmeyi garantileyen tek takım oldu o da Ukrayna.


1. maçların sonunda ki yazımızda bazı oyuncuların ve takımların ön plana çıktığını belirtmiştik. O oyunculardan Slovak Wise yine harika performansını devam ettirdi ve bu defa golle de müthiş futbolunu süsledi. Yine bahsettiğimiz Fransız Payet takımının 2. golünü attı ve o da iyi futboluna devam etti. Bu defa 2. maçlar sonunda ön plana çıkaracağım futbolcu ise İzlanda takımının stoperi 6 numaralı Sigurdsson. Macaristan maçında adeta tek başına direndi ama kendi arkadaşının kendi kalesine atacağını hesaplayamadı ve maç berabere sonuçlandı. Bana göre sahanın en iyisiydi. 

İyi futbol oynayanlar ise favorilere karşı müthiş direnç gösteren Arnavutluk ve Polonya oldu. Bir de Macaristan var tabii. Macaristan takımı bana göre bizim sloganımızı bu turnuva da çalacak gibi. Her halde Macarlar bitti demeden bitmeyecek maçlar. Harika futbollarının karşılığını haksız yedikleri penaltı golünün telafisini 88 de attıkları golle aldılar ve bana göre gruptan çıkmayı garantilediler.

Bu turnuva da yine 85. dakikadan sonra gelen gollerden bahsetmiştim. 2. maçlar sonunda 90 ve artıda gelen goller dikkat çekici oldu. Fransa'nın attığı 2 gol 90 ve 96. dakikalarda,  İngiltere'nin galibiyet golü 93, Kuzey İrlanda'nın galibiyeti garantileyen golü 94, Çek Cumhuriyeti'nin beraberlik golü 93, İtalya'nın galibiyet golü 88 ve Macaristan'ın hak ettiği beraberlik golü yine 88 de gelen gollerdi.

Geçen yazımızda ''Şanslıyız'' demiştik ve gelen harika gollerle 90 + lara kadar heyecanın bitmeyeceği bir turnuva seyredeceğimizin sinyallerini aldık demiştim ve 2. maçlar da ki bu gol dakikalarına baktığımız da da haklı çıktığımızı görüyoruz. Şimdi artık heyacanın zirve yaptığı 3. ve final maçların da sıra.

Milli takımımıza değinecek olursak yine hüsran yaşadık ama bu çok doğaldı rakip Avrupa'nın ve şampiyonanın favorilerindendi. Şansımız devam ediyor ve bunu sonuna kadar kovalamak Türk olmanın bir geleneği. Burada en iyi 3. olmaya çalışacağız. Bana göre E grubundan en iyi 3. çıkma şansı kalmadı diğer gruplardan ise bu akşam oynanacak Romanya-Arnavutluk maçı berabere biterse yine kendi ipimizi kendimizin çekeceği bir maça çıkacağız. Eğer bu maç berabere bitmezse bu sefer yüksek ihtimalle Almanya'nın Kuzey İrlanda'yı farklı yenmesini bekleyeceğiz. Bu ihtimaller olabilir mi pek tabii ki olabilir, 2. bir mucize Milli takımımız yaşayabilir mi bence yaşayabilir, ben ''Heyacanlıyım ve Umutluyum''. Aksi halde zaten maalesef evimize döneceğiz. Salı akşamı o müthiş finalde bu sefer nazik değil hızlı ve sert oyuncularla bu maçı alacağımıza ben inanıyorum ve diğer ihtimallerinde İnşallah gerçekleşeceğini düşünüyorum. Aksini hiç düşünmek istemiyorum. Futbolla kalın, Allah'a emanet olun.