20 Mayıs 2018, Pazar


> Galatasaray > ''Hayatının merkezine Galatasaray'ı koymuştu...''

''Hayatının merkezine Galatasaray'ı koymuştu...''

Galatasaray Kulübü eski yöneticisi Necati Demirkol, hayatını kaybeden sarı-kırmızılı efsane Bülent Eken hakkında açıklamalarda bulundu.


25 Temmuz 2016 14:09

''Hayatının merkezine Galatasaray'ı koymuştu...''

Galatasaray Kulübü eski yöneticisi Necati Demirkol, 92 yaşında hayata gözlerini yuman Galatasaray'ın ve milli takımın efsane futbolcularından Bülent Eken hakkında İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Eken’i ifade etmeye kelimelerin yetmeyeceğini vurgulayan Necati Demirkol, Eken’in çok saygın ve önemli bir spor adamı olduğunu dile getirdi. Demirkol, “Türk sporunun, özellikle Galatasaray’ın en önemli markalarından biriydi. Futbolculuk, antrenörlük ve yöneticilik yapmış, hep Galatasaray ve Türk sporuna hizmet etmiş saygın bir kişilikti” dedi.

“Çok kaliteli ve şerefli bir yaşam sürdü”

Eken’in Türk futbolunu Avrupa’ya tanıtan ilk sporculardan biri olduğunu dile getiren Necati Demirkol, “Son zamanlara kadar görüşürdük. Hep yaşamla mücadele etmiş ve hayatının merkezine hep Galatasaray’ı koymuştu. Çok kaliteli ve şerefli bir yaşam sürdü. Şerefli bir şekilde de hayatını kaybetti. 93 yaşına kadar sağlıklı bir hayatı vardı. Allah'tan rahmet diliyorum, nur içinde yatsın. Tüm Galatasaraylıların da başı sağ olsun” diye konuştu.

“Parayla pulla işi olmayan, çok büyük hizmetleri olmuş bir insandı”

Efsane spor adamının çok sağlıklı bir hayat yaşadığını vurgulayan Demirkol, “Galatasaray’a hizmet ettiği dönemlerde parayla pulla işi olmayan, çok büyük hizmetleri olmuş bir insan. Onun anılarını dinleme fırsatı bulduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Saygı duyduğum bir büyüğümdü. Böyle ölüm de az insana nasip olur. 93 yaşına kadar hastalıklardan uzak, şerefli, şanlı bir ölüm. Renkli bir kişiliği vardı. Çok farklı bir insandı. Galatasaray ve Türk sporu için çok büyük bir kayıp. Mekanı cennet olsun. En son 2 ay önce beraber olduk. Rakipler tarafında da çok sevilen bir şahsiyetti” açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA

Etiket: necati demirkol, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor