22 Ocak 2019, Salı


> Galatasaray > Hayaller gerçekleşene kadar sözünün sırrı! 75 milyon!

Hayaller gerçekleşene kadar sözünün sırrı! 75 milyon!

Galatasaray'ın Fatih Terim ile imzaladığı sözleşmenin detayları belli oldu.


18 Ekim 2018 00:02

Hayaller gerçekleşene kadar sözünün sırrı! 75 milyon!

Schalke maçında Mustafa Cengiz’in, “hocam inşallah Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu da beraber görürüz. Senin şu sözleşme işini de halledelim” sözleriyle başlayan süreç Fatih Terim’n 2+3 yıllık sözleşmeye imza atmasıyla son buldu. Sözleşmeye rakam yazılmadı ama bazı konular hakkında görüş birliğine varıldı. Terim’in sözleşmesine yazılacak bazı maddeler.

* Terim, yılda 20 milyon TL kazanacak. Maaşını TL üzerinden alacak. Kendisine yıllık TEFE, TÜFE üzerinden zam yapılacak.

* Terim’in sözleşmesinde 3.5 milyon TL’lik lig şampiyonluğu primi bulunacak… ama Türkiye Kupası şampiyonluğu primi almayacak. Tecrübeli teknik adamın bunu bizzat istediği bildirildi.

* Terim’in sözleşmesinde dikkat çeken iki madde ise  75 milyon TL’lik Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu primi ile 15 milyon TL’lik UEFA Avrupa Ligi primi var. Ayrıca katılma, tur atlama primleri de yine TL üzerinden. Sözleşme tanıtımında yer alan “hayaller gerçekleşene kadar” sözünün sırrının da Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu olduğu bildirildi.

* Terim’in sözleşmesi Mustafa Cengiz’in 2 yıllık görev süresi bitene kadar. + 3 yıl ise Cengiz devam ederse otomatik olarak devreye girecek. Eğer devam etmezse yerine gelecek başkanla Terim çalışmak isterse, sözleşmesini yenileyebilecek.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fatih terim, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın