19 Haziran 2018, Salı


> Diğer Sporlar > Hayali, Rio'da ok atmak

Hayali, Rio'da ok atmak

"Ok atarken duyduğum heyecanı, 9 yıl uğraştığım futbolda yaşamadım."


26 Mayıs 2016 14:05

Hayali, Rio'da ok atmak

Engelli kalmadan önce futbol oynayan ve geçirdiği kaza sonrası okçuluğa yönelen milli sporcu Eray Kapıcı'nın en büyük hedefi, 2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda Türkiye'yi temsil etmek.
Ankara'da kamp yaptıkları otelde AA'ya konuşan Eray Kapıcı, 10 yıl önce trafik kazası geçirdiğini belirterek, daha sonra tekerlekli sandalyeye bağımlı kaldığını söyledi.

Başkentte birlikte yaşadığı ailesinin desteğiyle zorlu süreci atlattığını ve başladığı okçulukta Türkiye'nin başarısı için ter döktüğünü anlatan Eray, "En büyük hayalim olimpiyatlarda yarışmak." dedi.

Çek Cumhuriyeti’nin Nove Mesto kentinde 11-21 Haziran'da düzenlenecek kota yarışının, olimpiyatlara katılmak için son şansı olduğunu belirten Eray, yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade ederek şöyle konuştu:

"Kendimi olimpiyat vizesi almaya çok yakın hissediyorum. Büyük heves ve istekle hazırlıklarımı sürdürüyorum. Bu kampta yer alabilmek için haftanın 5 günü, 4 saat çalıştım. Katıldığım birçok yarışta kendimi geliştirebileceğimi düşünerek, her fırsatı değerlendirdim. Artık kendimi hazır hissediyorum."

Okçuluk daha cazip geldi

Paralimpik sporcu Eray, büyük bir keyifle ok attığını ve hedefin karşısına her geçişinde ayrı bir heyecan yaşadığını kaydetti.

Eray, "Ok atarken duyduğum heyecanı, 9 yıl uğraştığım futbolda yaşamadım. Hedefe odaklandığım anda her şeyi unutuyorum" değerlendirmesini yaptı.

Rehabilitasyon amacıyla okçuluğu seçtiğini anlatan Eray, sporun herkes için önemine dikkati çekti.

Sporun özellikle engelliler için iyi bir uğraş alanı olduğunu dile getiren Eray Kapıcı, "Spor, insana birçok yarar sağlıyor. Bizim gibi engellilere daha çok katkı sağlıyor. Engelliler mutlaka bir spor dalıyla uğraşmalıdır" ifadelerini kullandı.Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor