20 Nisan 2018, Cuma


> Diğer Sporlar > Havuzda Avrupa Şampiyonası heyecanı

Havuzda Avrupa Şampiyonası heyecanı

Yüzme Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda 22 sporcuyla madalya arayacak.


10 Mayıs 2016 11:31

Havuzda Avrupa Şampiyonası heyecanı

İngiltere'de düzenlenecek Avrupa Yüzme Şampiyonası'nda Türkiye, 22 sporcuyla madalya mücadelesi verecek.

Başkent Londra'da 17-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek şampiyona, 2016 Rio Olimpiyatları'nda kota verecek. Milli yüzücüler Viktoria Zeynep Güneş ve Nezir Karap ile 5 branşta A barajı bulunan Milli Takım, organizasyonda, özellikle bayrak takımlarıyla baraj geçmeyi hedefliyor.

Türkiye Yüzme Federasyonu Başkanı Ahmet Bozdoğan, AA'ya yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası'nın, olimpiyatlara kota veren son iki organizasyondan ilki olduğunu belirtti. Bozdoğan, "Avrupa Şampiyonası, başlı başına önemli bir organizasyon olmasının yanı sıra aynı zamanda baraj müsabakası da olduğu için büyük önem arz ediyor. Oldukça heyecanlıyız." dedi.
Ay sonunda baraj süresinin dolacağını ve olimpiyat kadrolarının netleşeceğini dile getiren Bozdoğan, şunları söyledi:

"Viktoria Zeynep Güneş, kadınlar 100 ve 200 metre kurbağalama ile 200 ve 400 metre karışık olmak üzere 4 branşta olimpiyat A barajını geçti. Nezir Karap'ın ise 400 metre serbestte A barajı bulunuyor. Avrupa Şampiyonası'nda, 4x100 erkekler serbest ve 4x100 kadınlar karışık bayrak yarışmalarında baraj geçmeye çalışacağız. Orada elde ettiğimiz puanların ardından dünya sıralamasında ilk 16 içinde yer alırsak kota hakkı kazanacağız."

Bozdoğan, bayrak takımlarının dahil olmasıyla olimpik kadronun 12'ye çıkacağını vurguladı. Bozdoğan, "2012 Londra Olimpiyatları'na biri A barajlı, 5'i davetli olmak üzere 6 sporcuyla katılmıştık. Hedefimiz hem bu sayıyı mümkün olduğunca geçmek, hem de olimpiyatlarda finaller yüzebilmek." ifadelerini kullandı.

Şampiyonada mücadele edecek Yüzme Milli Takımı'nda şu isimler yer alıyor:

Erkekler: Demir Atasoy, Kaan Türker Ayar, Ege Başer, Doğa Çelik, Ergecan Gezmiş, Kemal Arda Gürdal, İskender Başkalov, Nezir Karap, Kaan Özcan, Berk Özkul, Alpkan Örnek, Emre Sakçı, Berkay Şendikici, Doruk Tekin ve Ediz Yıldırımer.

Kadınlar: Ekaterina Avramova, Gizem Bozkurt, İlknur Nihan Çakıcı, Viktoria Zeynep Güneş, Esra Kübra Kaçmaz, Nida Eliz Üstündağ ve Zeren Zülal.

Etiket: 2016 Rio Olimpiyatları Avrupa Yüzme Şampiyonası Yüzme Milli TakımıHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor