24 Mayıs 2018, Perşembe


> Diğer Sporlar > Hasan Akkuş EWF'de yeniden genel sekreter

Hasan Akkuş EWF'de yeniden genel sekreter

Avrupa Halter Federasyonunun (EWF) seçimli genel kurulu yapıldı.


19 Nisan 2016 16:28

Hasan Akkuş EWF'de yeniden genel sekreter

Norveç'in Forde kentinde gerçekleştirilen kongrede 38 ülkeden 91 aday EWF'nin yönetimi ve diğer kurullarına girmek için yarıştı. Önceki dönemde de Avrupa Halter Federasyonu'nun genel sekreterliğini yapan Hasan Akkuş, yeniden seçildi.

Akkuş, 44 ülkenin oy kullandığı genel sekreterlik seçimlerinde tüm ülkelerin oyunu aldı.

Avrupa Halter Federasyonu Başkanlığı için İtalya'dan aday olan Antio Urso da 28 ülkenin oyuyla tekrar başkanlık makamına oturdu.

Hasan Akkuş yaptığı açıklamada, 4 sene önceki genel kurulda 3 oy farkla seçildiğini hatırlatarak, "O günden bugüne kadar Avrupa Halter Federasyonuna pek çok yenilik getirdiğimizi ve yoğun olarak çalıştığımızı söyleyebilirim. Bu çalışmalarımın karşılığını da kongrede bütün ülkelerin oyuyla almış olmanın mutluluğunu yaşıyorum." ifadelerini kullandı.

Akkuş, EWF Yönetim Kurulu toplantısında, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı olarak görev yaptığı dönemde 6 uluslararası organizasyon düzenlediklerini söylediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Görev yaptığı süreçte Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı ve Meclis Başkanlığı yapan Mehmet Ali Şahin, dünya halterine önemli katkılar sağladı. Avrupa Halter Federasyonu Yönetim Kurulu da oy birliğiyle bu hizmetlerinden dolayı Sayın Mehmet Ali Şahin'e Avrupa Halter Federasyonunun en büyük nişanı olan 'Gold Collar for Sporting Merit'in sunulmasına karar verdi. Hazırlanan nişan, Sayın Mehmet Ali Şahin'in katılımıyla kendilerine takdim edilecek."Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor