26 Mayıs 2018, Cumartesi

> Özcan Oal > HALİS ve TOKAT TRABZON NAKAVT!
Özcan Oal

HALİS ve TOKAT TRABZON NAKAVT!

03 Mayıs 2016 10:40

Maalesef liglerde takımların kaderini HAKEMLER belirliyor.


MHK'nın hakem atama ile ilgili bireyleri şu anda vebal altındadır. HALİS ÖZKAHYA'ya KADER maçlarını teslim eden HAKEM ATAMA sorumluları işlenen cinayetlerin baş müsebbipleridir. 'Genç hakem yetiştireceğiz' diye kendi yandaşlarına torpil yaparak yetenekli hakemleri harcayanlar, siyasi anlayışın kölesi olmuş bu insanlardır.

Geçen hafta hakemlere ve hakem camiasına duyulan GÜVEN eksikliğinden bahsetmiştim. Bu hafta yine yapılan hatalar sonucunda birçok yorum yapıldı. ALP PEHLİVAN kardeşimiz programda bir laf etti: ''Toplum hakemlerin dürüst olduklarına inanmıyor."

Geçelim hakemlerin performanslarına:
 

Çaykur Rizespor-Mersin İdman Yurdu-CÜNEYT ÇAKIR
 

Bir takım küme düştü ama hakeme söyleyecekleri söz olmadı.Önemli maçı ufak tefek hatalarla da olsa başarılı bir biçimde yönetti.Tebrikler.
 

Bursa-Galatasaray-FIRAT AYDINUS

Bazı yorumcu arkadaşlar Fırat'ı sevmiyor olabilirler. Ama Fırat çok düzgün karakterde maçlar yönetmesiyle ün salmıştır. O da Cüneyt gibi ufak tefek hatalar yapsa da BÜYÜK hakemdir ve onu tenkit eden arkadaşlar onun seviyesine gelememişlerdir. Kıskançlık çok ayıp şeydir. Aydınus ismi gibi AYDINLIK bir yönetim göstermiştir. Bir penaltı tartışması olabilir. Haksız bir karar vermiş de olabilir ama Fırat'ın PIRLANTA değeri hiçbir zaman düşmez.
 

Gençlerbirliği-Başakşehir--HALİL UMUT MELER
 

MHK'nın gözdelerinden genç kardeşimizi yıpratmak istemediğimi defalarca yazdım. Maçta önemli bir pozisyon yoktu. Çünkü sahada o pozisyonları değerlendirecek kalitede bir hakem yoktu. MHK'ya hayırlı olsun. Bir Halis hakem daha yetiştiriyorlar.
 

Eskişehirspor-Trabzonspor-HALİS ÖZKAHYA
 

Trabzon aleyhine verdiği Serkan Tokat'ın ortaklığındaki penaltı evlere şenlik. Penaltıyla uzaktan yakından alakası yok. Adam toptan kaçıyor arkası dönük kolu gövdeye yapışık. Hadi penaltıyı verdin. Sonra burnunun dibinde rakibine tokat atan oyuncuya ikinci sarı kartı gösterip sahadan ihraç etmek senin nasıl bir hakem olduğunu gösteriyor. Hareket direk kırmızı kartlık. Daha sonra verilmeyen bir Eskişehir penaltısı var. Tamamen korkudan. Ve rezalet kararlar. Sahada oyuncular biribirine girmiş. Ve maça damgasını vuran isim HAKEM!
 

Beşiktaş-Kayseri--SERKAN ÇINAR
 

İyi niyeti ile skoru farklı biten maçı güzel yönetti. Çok koştu. Her pozisyonun yanındaydı. Tebrikler.
 

Sivasspor-Akhisar Belediye-ÜMİT ÖZTÜRK
 

Çok önemli maçı başarıyla yönetti diyeceğim. Neden son dakikalardaki ihraç pozisyonundaki cesareti beni ÜMİTlendirdi. Yoksa maçta çok hatası vardı.
 

Antalyaspor-Konyaspor--SUAT ARSLANBOĞA
 

MHK'nın çok az maç verdiği bu arkadaş hakemlikte FIFA'lara beş basar kalitede bir hakem. Yine sahada arslanlar gibi maç yönetti. Hep gördüğünü çaldı. Eyyam yapmadı. Haftanın en başarılı hakemi idi.Tebrikler.
 

Fenerbahçe-Gaziantep--METE KALKAVAN
 

Son haftaların FLAŞ hakemine skoru farklı maçta pek iş düşmedi. FB seyircisine eyyam kokan karalarıyla yaranmaya kalkmasa daha başarılı olabilirdi.
 

Kasımpaşa-Osmanlıspor--İLKER MERAL
 

Kasımpaşa aleyhine verilen penaltı Eskişehir maçındaki penaltı gibi DANDİK. İlker Meral ismine yakışmadı. Ne ise sakatlıktan yeni çıktı. Formsuz diyelim. Ama düzgün çocuktur. Hata yapmıştır.