25 Mayıs 2018, Cuma

> Özcan Oal > HAKEMLERE LAF SÖYLEMEYE HAKKINIZ YOK!
Özcan Oal

HAKEMLERE LAF SÖYLEMEYE HAKKINIZ YOK!

10 Mayıs 2016 13:16

Türkiyede Milyonlar harcanarak transfer edilen büyük oyuncular bir kader maçında inanılmaz hatalar yaparak takımının kaderiyle oynayabiliyorsa hakemlerin yaptıkları hatalar bunların yanında solda sıfır kalır.


Evet hakemlerimiz her hafta biribirinden kötü maçlar idare etseler de; asıl suç oyuncularda ve yöneticilerdedir. Sen hakem hatalarının arkasına sığınıp kendini haklı çıkartmaya çalışırsan olacağı budur. Dün gece Fırat Aydınus Başakşehir'in öyle açık penaltısını veremedi ki Fenerbahçe için bir dönüm noktasıydı. Şampiyonluğa oynayan takımın geçen haftaki performansına bak. Bir de bu haftaki rezalet futboluna bak. Bu sebeble artık hakemlere çamur atmayı bırakarak şapkamızı önümüze koyarak, uzun uzun düşünelim.

Bir misal vereyim.

Galatasaray'ın ekonomik durumu içler acısı. Sebebi yapılan hatalı transferler. Herhalde bu transferleri hakemler yapmadı. Bana göre şampiyon bellidir. Şimdi de ALLAH kupa finalini yönetecek hakeme yardım etsin.

Bu hafta hakemler yine başarısızlıkta yarış ettiler.

İşte Performansları:

SİVAS-GENÇLERBİRLİĞİ-Tolga Özkalfa
Başka söz söylemeye gerek yok.Maçın sonunda öyle bir penaltı kararı vardıki,DÜDÜK pozisyondan on!dakika sonra çaldı.Her ne kadar karar doğru olsada hakem hakem olmadığını gösterdi yine.Ne yapalım.Kader utansın diyeceğim ama utanma duyguları varsa bu hakemi oraya atayanlar utansın!

GAZİANTEP-ESKİŞEHİRSPOR-Cüneyt Çakır
Haftanın en önemli maçıydı.Kaderi etkilecek iki penaltı verdi.İkiside doğruydu.İsabetli karalarla maçı mükemmel yönetti.Tebrikler.

OSMANLISPOR-BURSASPOR--Serkan Çınar
Oyunun başlarında verdiği isabetli kararları ikinci yarıda devam ettiremedi.Birçok kararı hatalıydı.Sahada oynanan mükemmel futbol hakemi ön plana çıkartmadı.

AKHİSAR.B-KAYSERİSPOR--Barış Şimşek
Saçma sapan kararlarla oyuncuları çileden çıkardı.Korkak yapısı sebebiyle en az üç oyuncuyu ihraç edemedi.Skandal bir yönetim gösterdi.

TRABZONSPOR-ÇAYKUR RİZESPOR-Alper Ulusoy
Karadeniz derbisi Ne yerse yesin kabilinden bir maçtı.Tabii hakemide o maça yakışır bir hakemdi.6-0 lık maçta hakem için yazılacak bir şey bulamadım.

GALATASARAY-BEŞİKTAŞ-Mete Kalkavan
Son haftaların flaş hakemi sahada süt dökmüş kedi gibiydi.Seyircinin sahaya girdiği anda gol atılmıştı.Oyuna ve topa bir müdahake yokYılların spikeri ve yorumcusu ERDOĞAN ARIKAN ortalığı biribirine kattı.Sanki sansasyonel bir olay varmış gibi.Erdoğan kuralları sende en az benim kadar bilirsin.Bu ne demek yani!Mete Kalkavan oyuna hakim olamadı.Otorite sağlayamadı.Hakem şansı yardım etti.Tartışmalı bir pozisyon olmadı.

T.KONYA-KASIMPAŞA-Ali Palabıyık
Oyun kendi kendine giderken iyiydi.Ne zaman hırlaşmalar başladı hakem hataları ortaya çıktı.Bu çocuk Faul nedir anlamıyor.Cesaretsiz.Otoritesi sıfır.Yazık hala maç veriyorlar.

BAŞAKŞEHİR-FENERBAHÇ--Fırat Aydınus
Ben Aydınus u hiç bu kadar kötü maç yönetirken seyretmedim.Başakşehir in bir penaltısını veremedi.Hayret ettim.Kaleci Volkan rakibini çok açık düşürdü.6.hakemde uyudu herhalde?Fırat a hiç yakışmadı.

TÜM ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜNÜ SEVGİLERİMLE KUTLARIM.