25 Haziran 2018, Pazartesi


> Trabzonspor > Hacıosmanoğlu'nun isteği yerine gelecek mi?

Hacıosmanoğlu'nun isteği yerine gelecek mi?

İbrahim Hacıosmanoğlu sürecini mutlaka derinliğine incelettirerek, bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde yasal yollara başvurması kamuoyunun beklentisiydi.


22 Haziran 2016 11:46

Hacıosmanoğlu'nun isteği yerine gelecek mi?

Trabzonspor’da İbrahim Hacıosmanoğlu'nun başkanlığı süreci, kamuoyunda sürekli tartışma konusu yapılmış, ekonomik anlamda yaşananlar mevcut yönetimin de eleştirileriyle karşılanmıştı.

Kulübün ekonomik anlamda tam bir iflasa sürüklenmiş olması, bunun yanında alınan - satılan futbolcular için kasadan çıkan paralar, menajerlere ve kulüplere verilen ücretler de sürekli tartışma konusuydu.

Bu noktada yeni gelen yönetimin, İbrahim Hacıosmanoğlu sürecini mutlaka derinliğine incelettirerek, bir usulsüzlük tespit edilmesi halinde yasal yollara başvurması da kamuoyunun beklentisiydi.

SİYASİ BASKI OLUŞTU MU?

Bu şartlarda seçilen Muharrem Usta ve ekibi de, İbrahim Hacıosmanoğlu’nun 2,5 yıllık sürecini didik didik ederek, yasal olmayan harcamaların olup olmadığını tespit edip, gerekirse mahkeme süreci başlatılacağı yönünde söylemlerde bulunmuştu.

Hatta bağımsız mali denetleme şirketinin incelemelerini sürdürdüğü de dile getirilmiştir. Ancak gelinen noktada henüz somut hiçbir bilginin kamuoyuyla paylaşılmaması kafaları karıştırdı.

Bu noktada yönetime siyasi bir baskının gelip gelmediği konusunda kafalarda soru işaretleri oluşmaya başladı.

HACIOSMANOĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?

Eski Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu da son Divan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada kendisiyle ilgili sağda solda gerçekleştirilen söylemlere dikkat çekmiş ve bunların varsa dayanağının delilleriyle ortaya koyulması çağrısında bulunmuştu.

Hacıosmanoğlu Divan'daki konuşmasında şu görüşlere yer vermişti: "Ben genel kurulda da söyledim. Kim Trabzonspor’un bir kuruşunu yedi veya yedirdiyse namussuz, şerefsizdir. Bir lirasını yiyen haysiyetsizdir. İlk seçildiğim zaman personele ben buradan sportif açıdan rezil olarak gidebilirim ama '1 lira para aldı' dedirtmeyeceksin. Burası bakkal dükkânı değil. 'Senetler var' diyorlar piyasaya kim verdi senetleri. Trabzonspor’da olan kirli ilişkileri bilip açıklamayan namerttir".

ŞÜPHELER ORTADAN KALKMALI!

Hacıosmanoğlu'nun bu net duruşunun ardından gözler yönetime çevrilmişti.

Konuyla ilgili Muharrem Usta ve ekibine siyasi baskı yapıldığı ve devr-i sabık yaratılmaması yönünde telkinlerde bulunulduğu ileri sürenlere rastlanırken, Hacıosmanoğlu’nun özellikle ilk döneminde Reza Zarrab başta olmak üzere, dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a yakın isimler aracılığıyla kulübe yüklü miktarda borç ve hibe para akışı sağladığına dikkat çektiler.

Zarrab’ın ABD’de tutuklanması ve Türkiye’de 2 kulübe para aktardığına dönük haberler de bu yöndeki soru işaretlerini arttırdı. Yönetimin ise şüpheleri ortadan nasıl kaldıracağı merakla beklenirken, gerek Hacıosmanoğlu'na gerekse de kamuoyuna yönelik tatmin edici bir açıklamada bulunması isteniyor.

Kaynak: Trabzonajans

Etiket: TrabzonsporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor